آبروریزی تسلا در اولین حضور روی پیست؛ وقتی خودروهای برقی هم جوش می آورند

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
در چند سال اخیر همواره این انتقاد به محصولات تسلا وارد بوده است که خودروهای برقی تولیدی این شرکت به دلیل وزن زیاد باتری ها از عملکرد درخشانی بر روی پیست مسابقه برخوردار نیستند، این گفته تا حد زیادی درست به نظر می رسید و به همین دلیل نیز تسلا تاکنون تلاشی برای اثاب توانمندی محصولاتش بر روی پیست مسابقه از خود نشان نداده است. با این حال به تازگی برنامه برگزاری سری مسابقات کاملا جدید خودروهای برقی نهایی شده است و تسلا نیز با به روز رسانی سری پی 100 دی و کاهش وزن بدنه آن ها قرار است به عضوی پیشتاز در این مسابقات مبدل شود.
با این وجود اولین دور تست های پیش از مسابقات برای این مدل که حدود 500 کیلوگرم نسبت به مدل اصلی سبک وزن تر است، چندان خوب پیش نرفته و تیف نیدل، مجری مشهور برنامه دنده پنج پشت فرمان این خودرو با مشکل داغ شدن بیش از حد موتور و باتری روبرو شده است. این مشکل درحالی رخ داده است که تسلا مذکور تنها حدود 6 کیلومتر را در حالت تخت گاز در مسیر پیست طی کرده است و بروز چنین مشکلی می تواند نشانی از مهندسی ضعیف تسلا در شرایط پر فشار باشد، اما مکانیک های تسلا معتقدند که مشکل مذکور از خرابی یکی از سنسورهای مربوط به کنترل دما نشات گرفته است و در بلند مدت مشکل جدی ای تسلاهای مسابقه ای را تهدید نخواهد کرد. گفتنی است که با توجه به قدرت 778 اسب بخاری تسلا مدل اس، پیش بینی می شود که عملکرد این مدل مسابقه ای که به قطعات آیرودینامیکی و تعلیق حرفه ای مجهز است، بر روی پیست مسابقه شایسته تقدیر باشد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران