معرفی سری فوق سریع 600LT برای تردد جاده ای؛ ویتامین C به سبک مکلارن

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
مکلارن مدلی سریع‌تر، زیباتر و سبک وزن تر از 570S را معرفی کرده است که با نام 600LT شناخته می شود و در نمایشگاه گودوود رونمایی شده است. این خودرو که با رنگ نارنجی زیبا و بدنه فیبر کربنی در گود وود حضور پیدا کرده است توجه زیادی را به خود جلب کرده است. این مدل تغییراتی را در مقایسه با مدل استاندارد 570S دارد که از بین آنها باید به نمای جلوی جدید، اسپویلر جلو، دیفیوزر عقب و شاسی ارتقا یافته‌ی مونوکوک اشاره کرد.
استفاده گسترده از فیبر کربن در این خودرو سبب شده است تا وزن 600LT در مقایسه با مدل 570S تا 25 درصد سبک تر باشد.

مکلارن 600LT

مکلارن 600LT

در زیر کاپوت این خودرو شاهد کارکردن یک موتور هشت سیلندر تویین توربو با حجم 3.8 لیتر هستیم که می تواند 592 اسب بخار قدرت و 620 نیوتن متر گشتاور تولید کند. شتاب صفر تا صد کیلومتر این مدل 3.2 ثانیه و حداکثر سرعت آن نیز 328 کیلومتر بر ساعت است.
مکلارن این خودرو را سریع ترین خودروی مجاز به تردد در خیابان از سری اسپرت خود می داند که از وزن پایین و قدرت بالایی بهره مند است.

مکلارن 600LT

مکلارن 600LT

متاسفانه هنوز مشخص نیست که مکلارن چند دستگاه از این خودرو را تولید خواهد کرد و قیمت آنها نیز چقدر است اما با توجه به قیمت 185 هزار پوندی مدل 570S در بازار انگلیس انتظار می رود که مدل 600LT دارای قیمت بالاتری باشد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران