کاهش 26 درصدی فروش پژوسیتروئن در خاورمیانه؛ نتیجه سیاست های تازه خاورمیانه

به تازگی شرکت پژوسیتروئن اعلام کرده است که تحت تاثیر تحریم های جدید آمریکا علیه ایران فروش محصولات این شرکت فرانسوی در خاورمیانه طی نیمه نخست سال جاری میلادی 26 درصد کاهش داشته است.
البته این شرکت به رغم خروج از بازار ایران و کاهش 26 درصدی فروش در خاورمیانه، افزایش فروش کلی ای را در طی 6 ماه نخست سال میلادی جاری تجربه کرده است.
میزان فروش خودروهای شرکت پژو سیتروئن در سال گذشته میلادی با 38 درصد افزایش به 2.18 میلیون دستگاه رسیده است. خرید شرکت اوپل-واکسهال از شرکت جنرال موتورز در این افزایش فروش بی تاثیر نبوده است. با این اوصاف بدون در نظر گرفتن میزان فروش برندهای جدید خریداری شده، میزان فروش شرکت پژوسیتروئن در اروپا و جهان به ترتیب 8.4 و 1.9 درصد رشد داشته است.
ایران در سال گذشته میلادی بیش از 12 درصد از کل فروش های شرکت پژو سیتروئن را به خود اختصاص داده بود.
شرکت پژو سیتروئن در طی سال های اخیر همواره به دنبال توسعه بازارهای هدف خود در بیرون از اروپا بوده، اما خروج این شرکت از ایران به دلیل تحریم ها و قرارداد خرید شرکت اوپل موجب شده تا وابستگی پژو سیتروئن به بازار اروپا بیش از پیش افزایش یابد.
نظرات
 
 
 
محمد 1397/4/23
به درک
ma.m 1397/4/23
پس مشخص شد بازار psa فقط تو ایران و کشورهای بدبخت بیچاره آفریقایی جریان داره
بازار ایران رو که از دست بدن برن به خود فرانسوی ها جنس بفروشن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران