انقلاب خودروهای هیدروژنی در نیوزیلند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
نخست وزیر نیوزیلند اخیرا از طرحی رونمایی کرده که در آن قرار است مبلغ 950 هزار دلار نیوزیلند به یک شرکت محلی فعال در زمینه انرژی های پاک، در ایالت تاراناکی، کمک شود تا زیر ساخت های لازم جهت استفاده خودروهایی با سوخت هیدروژن فراهم گردد.
این بودجه قرار است صرف طراحی و توسعه دو تاسیسات تولید هیدروژن، چهار ذخیره ساز، شبکه توزیع و در نهایت سه ایستگاه سوختگیری هیدروژنی شود. به گفته شرکت هیرینگا انرژی، پیمانکار این طرح، اگر این پروژه موفقیت آمیز باشد در آینده فرصت های شغلی بیشتری در این ایالت ایجاد خواهد شد و سرمایه گذاری های بهتری بر روی چنین پروژه هایی صورت خواهد گرفت.
دولت نیوزیلند قصد دارد به پایگاه تخصصی کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در منطقه تبدیل شود و صنایع را ملزم کرده که به سمت استفاده از انرژی های پاک، پایدار و مطمئن حرکت کنند. دولت نیوزیلند تاکنون 21 میلیون دلار صرف ابتکارات در زمینه استفاده های بهینه از انرژی های پاک کرده است.
نظرات
 
 
 
حمید رضا 1397/4/28
سوختی بسیار پاک.افرین به این بینش و دراییت در زمینه اشتغال و ایجاد هوای پاک.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران