خبرسازی مشکوک علیه پرشیا خودرو

در دو روز گذشته برخی از رسانه های خاص و تازه کار اخباری را درخصوص دریافت ارز دولتی 4200 تومانی توسط شرکت پرشیا خودرو منتشر کرده اند و اعلام کرده اند که این شرکت باید در برابر افزایش قیمت های خودروهای خود در حالی که ارز دولتی دریافت کرده است پاسخگو باشد همچنین در موضوعی جالب تر پرشیا خودرو را جز متهمین در پرونده قاچاق 6000 دستگاه خودرو از یکی از گمرکات جنوب کشور و حک سامانه ثبت سفارش قرار داده اند و با ارتباط دادن این دو موضوع به خبر سازی کذب درباره این شرکت پرداخته اند . هر چند زمان نیت پشت این خبر سازی های خلاف واقع را مشخص خواهد کرد . اما شرکت پرشیا خودرو حق مسلم خود می داند جهت تنویر افکارعمومی و دست اندرکارن صنعت خودرو به شفاف سازی موضوع بپردازد.
در حدود سه هفته پیش وزارت صمت و سپس بانک مرکزی لیست اسامی شرکت های نماینده وارد کننده خودرو و وارد کنندگان متفرقه ای که ارز دولتی 4200 تومانی را در دوماه گذشته دریافت کرده اند منتشر کرد و در این لیست هیچ اشاره ای به پرشیا خودرو نشده بود . پرشیا خودرو جز معدود شرکت هایی است که ارز دولتی برای پرداخت هزینه خرید خودروها به طرف خارجی ، دریافت نکرده است وخود از معترضان به عدم دریافت ارز دولتی بوده است درحالی که سایر وارد کنندگان مورد موهبت قرار گرفته و این ارز با نرخ دولتی را دریافت کرده اند حال طنز تلخ ماجرا آنستکه این رسانه های تازه کار و بعضا جهت دار نام پرشیا خودرو را در میان وارد کنندگان متفرقه و شرکت های دیگری قرار داده اند که این ارز با نرخ دولتی را دریافت کرده اند . موضوع دوم قرار دادن نام پرشیا خودرو در پرونده هک سامانه ثبت سفارش و خروج خودروها از یکی از گمرکات کشور در زمان بسته بودن ثبت سفارش ها در سال قبل است .این درحالی است که پرشیا خودرو که تعداد زیادی از خودروهایش در گمرکات کشور در زمان شش ماه ثبت سفار ش ها متوقف مانده بود ، خود از زیان دیدگان این پرونده است ودر طول یکسال گذشته بارها اعتراض خود در این خصوص را اظهار داشته است . زیرا وارد کنندگان متفرقه خودرو و برخی از نمایندگی ها در زمان بسته بودن ثبت سفارش ها در سال قبل با استفاده از رخنه در سامانه ثبت سفارش توانسته بودند خودروهای خود را ترخیص و به فروش برسانند. حال نکته جالب ماجرا آنستکه برخی از رسانه های ناشناخته در روزهای گذشته بدون توجه به واقعیات ،اسناد منتشر شده رسمی و حتی موضوعات مبرهن برای همه دست اندرکاران صنعت خودرو ، با قلب واقعیت و برعکس نمودن آن در حال خبر سازی مشکوک بر علیه پرشیا خودرو می باشند .
نظرات
 
 
 
Amir 1397/4/27
سلام. بهترین تحلیلها را سایت خودروبانک انجام میدهد و ما
منتظر بررسی هایما s7 توربو هستیم. هر روز سایت را واسه هایما چک میکنم
رضا 1397/4/27
حالا خودرو بانک تو چرا کاسه داغ‌تر از اش شدی و اینجوری دفاع میکنی
آرمین 1397/4/27
شایدم درست باشه،چون وزیر ارتباطات اقای جهرمی هفته پیش گفتن که همه اسامی شرکت های که دلار ۴۲۰۰ دریافت کرده اند منتشر نشده و در واقع مهم هاش رو نگه داشتن
علی 1397/4/28
جدا از اینکه 67% سهام شرکت پرشیا خودرو، مربوط به چه کسانی هست رسانه های اجتماعی باید "حقایق" را منتشر کنند تا مخاطبان اعتماد خودشان را نسبت به آن رسانه، از دست ندهند چون از قدیم الایام گفته‌اند که ماه همیشه پشت ابر نمی ماند! و بالاخره روزی حقایق همگی مثل روز، روشن خواهند شد!!
  • افشین 1397/4/28
    بله، وقتی همه آب ها از آسیاب افتاد !
افشین 1397/4/28
این وزارت صمت جدیده !؟ کی تاسیس شد!؟ کارشون چیه !؟ خخخخخخخخ

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران