رایزنی تعرفه‌ای با ترامپ

دنیای اقتصاد : رئیس کمیسیون اروپا در خصوص تعرفه واردات خودرو با ترامپ گفت‌و‌گو خواهد کرد. به گزارش اتوموتیو نیوز قرار است ژان کلود یانکر، رئیس کمیسیون اروپا هفته آینده در واشنگتن با ترامپ دیدار کند و محور این گفت‌و‌گو تعرفه واردات خودرو خواهد بود.
انتظار می‌رود یانکر در این دیدار به ترامپ اعلام کند اتحادیه اروپا مایل است دو طرف تعرفه واردات خودرو را به طور متقابل حذف کنند. بر اساس قوانین موجود، چنین اقدامی تنها در قالب عقد یک قرارداد چندجانبه در بخش خودرو امکان‌پذیر خواهد بود. این توافق خودروسازی اروپا را در معرض رقابت با خودروسازان آمریکایی قرار خواهد داد. دیدگاه ترامپ در قبال چنین پیشنهادی هنوز مشخص نیست. کارشناسان اروپایی با در نظر گرفتن مناقشات روزافزون تجاری و با استناد به تعرفه‌های متقابلی که ترامپ و اتحادیه اروپا بر واردات طرفین اعمال کرده‌اند، احتمال پذیرش چنین پیشنهادی را بسیار ناچیز ارزیابی می‌کنند. او طی هفته‌های گذشته بارها تهدید کرده‌ است واردات خودرو از آلمان را مشمول تعرفه‌ای ۲۰ درصدی خواهد کرد.
نظرات
 
 
 
مهمان 1397/4/28
چه احمقی این ترامپ میخواد ۲۰درصد تعرفه بزاره که ملتش مجبور شن ماشینای آشغال آمریکایی سوار شن . بی شعوری این ترامپ !

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران