فراتر از انتظار؛ ایده پردازی عجیب یک راننده فرمول یک برای دنیای موتورسیکلت ها

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
علاقه وافر رانندگان موسیقی فرمول ۱ به سرعت حقیقی است و این حقیقت موجب شد تا راننده قدیمی برزیلی Tarso Marquez به تولید کانسپت موتور سیکلتی بپردازد که دست کمی از هواپیما ندارد.
احتمالا پس از دیدن کانسپت TMC Dumont برایتان سوال می شود که این کانسپت واقعا چیست؟ باید گفت که در واقع آن یک موتور عظیم قرار گرفته میان دو چرخ بدون طوقه در دو سمت می باشد که در مجموع یک موتورسیکلت را تشکیل میدهند.
این موتورسیکلت توسط موتور دهه 60 رولزرویس کانتیننتال با قدرت 300 اسب بخار به پیش می رود که مشابه موتور استفاده شده در هواپیما های سسنا می باشد.
البته رانندگی با آن نیازمند زمینی کاملا صاف و هموار می باشد و گفتی است که راننده با استرس فراوانی باید نزدیک به چرخ عقب بنشیند.
نام این کانسپت بر گرفته از نام مخترع و خلبان هواپیماهای نظامی "Alberto Santos-Dumont" است. این کانسپت برنده جایزه بهترین نمایش در مسابقات Daytona Bike Week برگذار شده در مارچ امسال شده است.
نظرات
 
 
 
hossein 1397/4/31
این وسیله عجیب چرخاش چجوری میچرخه!!؟؟؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران