وابستگی جیلی به بازار آمریکا؛ ماحصل افزایش فعالیت های ولوو در آمریکا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
ولوو بیش از شصت سال است که در ایالت متحده حضور دارد و هم اکنون خطوط تولید ولوو در آمریکا به فعالیت مشغولند. شرکت چینی جیلی که مالک ولووست، اخیرا یک خط تولید در چارلستون، واقع در کارولینای جنوبی را افتتاح کرد که سه سال زمان و یک میلیارد دلار هزینه صرف راه اندازی آن شده بود. نخستین خودرویی که در این کارخانه به تولید می رسد، مدل S60 خواهد بود.

ولوو S60

ولوو S60

اما این کارخانه قرار نیست تنها در محدوده محلی فعالیت کند و برنامه هایی برای صادرات محصولات کارخانه چارلستون اندیشیده شده است.ولوو می گوید این کارخانه قادر است تا سالیانه 150 هزار دستگاه خودرو را در حداکثر ظرفیت خود تولید کند و سه منطقه عمده فروش محصولات این کارخانه، چین، آمریکا و اروپا خواهد بود. نسل بعدی پرچم دار محصولات ولوو، یعنی ولوو XC90 از سال 2021 مهمان این خط تولید خواهد بود و تمرکز ویژه ای بر بازاریابی آن در خاک آمریکا صورت خواهد گرفت.
نظرات
 
 
 
سمندسوار 1397/5/17
پس با این حساب جیلی و ولوو هم از بازار ایران میرن عجیبه برلیانس زیر مجموعه ی جیلی هستش اما تو ایران میمونه
  • اسکالید 1397/5/18
    برلیانس زیر مجموعه جیلی نیست اما با بی ام و یه همکاری هایی داره

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران