عواقب ترک بازار خودروی ایران

ایکوپرس : مدیر‌عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو اعلام کرد: امسال با راه‌حل‌های خوبی که در نظر داریم، با تکیه بر برند داخلی و محصولات خود، افزایش عمق ساخت داخل قطعات ازسوی سازندگان و با تلاش جمعی از سختی‌ها عبور خواهیم کرد. یکه‌زارع در مجمع عمومی عادی سالانه ایران‌خودرو اظهار کرد: نباید چشمهایمان را به روی واقعیت‌ها و محدودیت‌های ایجاد شده در سال‌جاری ببندیم، محدودیت‌هایی وجود دارد و سختی‌هایی نیز در پیش خواهیم داشت و باید با حمایت همه مسوولان، سهامداران، کارکنان و مردم با سربلندی از آن عبور کنیم.
مدیر‌عامل ایران‌خودرو ادامه داد: محصولات پژو۲۰۶ و پژو ۲۰۷‌ هاچ‌بک و صندوقدار به‌صورت اتوماتیک در سال گذشته به‌صورت مستقل از پژو تولید شد. وی تولید محصول ۲۰۰۸ را نیز از موفقیت‌های ایران‌خودرو در سال گذشته برشمرد و گفت: تمام محصولات ثبت‌نامی در سال‌جاری تحویل مشتریان خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مواد اولیه مورد نیاز خودروساز افزایش قیمت بالای ۵۰ درصد داشته که موجب بالا رفتن هزینه تمام شده تولید خودرو شده درصورتی‌که مجوز افزایش قیمت خودرو بسیار کمتر بوده است. وی با بیان اینکه قیمت محصولات قطعه‌سازان نیز رشد ۲۰ درصدی را تجربه کرده، خاطرنشان کرد: اگر خودروساز افزایش قیمت قطعه‌ساز را ندهد سبب تعطیلی آن می‌شود و اگر پرداخت کند با زیان هنگفت روبه‌رو می‌شود. وی با اشاره به سود بالای دلالان از اختلاف‌قیمت کارخانه و بازار تاکید کرد: روش قیمت‌گذاری خودرو باید از انحصار خارج شود. یکه‌زارع انعقاد قرارداد ۱۰ جانبه طراحی و تولید پلت‌فرم ایران‌خودرو را از دستاوردهای سال گذشته ایران‌خودرو عنوان کرد و گفت: با افزایش ۵/ ۲ برابری نرخ ارز سرمایه‌گذاری در این بخش، در صورت عدم حمایت با چالش مواجه خواهد شد. وی تصریح کرد: یا باید تن به ادامه تولید پلت‌فرم‌های قدیمی بدهیم یا اینکه هزینه‌ها را به جان بخریم تا خودروساز شویم.وی همچنین تاکید کرد: عواقب ترک بازار ایران برای شرکای ایران‌خودرو به مراتب سخت‌تر از دوره‌های گذشته خواهد بود.
نظرات
 
 
 
رضا 1397/5/1
وای خدا این لگن سازی ما چقدر پررو تشریف دارن،اگه واقعاً دنبال بازار رقابتی هستن تعرفه گمرک رو بردارن ورود خودرو رو آزاد کنند،ببینم اینجوری بلبل زبونی می کنن....

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران