وقتی پلیس ها سوار تسلا می شوند! به کارگیری تسلا در پلیس لوکزامبورگ

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
پلیس لوکزامبورگ اخیرا دو دستگاه تسلا مدل S را به ناوگان خودروهای خود افزوده است. اداره پلیس لوکزامبورگ امیدوار است شتاب بسیار سریع این خودروهای الکتریکی، به به ماموران پلیس کمک کند تا مجرمان را سریع تر متوقف کنند.این پروژه بخشی از برنامه وزارت حمل و نقل این کشور است که تصمیم دارد تا با تشویق خریداران و سازمان ها، تعداد خودروهای الکتریکی و هیبریدی را به ده درصد کل خودروهای حاضر در لوکزامبورگ برساند.
با وجود شتاب بسیار سریعی که خودروهای الکتریکی تسلا برای رانندگان فراهم می سازند، کاهش سریع شارژ باتری ها و نیاز به شارژ مجدد آن ها یکی از نگرانی های اداره پلیس است. به همین دلیل گشت های پلیس به مسافت های 200 کیلومتری محدود شده اند تا مشکلی از نظر شارژ برای خودروها پیش نیاید. قیمت هر تسلا مدل اس در حدود صد هزار یورو است و با وجود علاقه اداره پلیس لوکزامبورگ به خرید تعداد بیشتری از این خودروها، هنوز مشخص نیست آیا در آینده ناوگان پلیس این کشور از این مدل بیشتر استفاده خواهد کرد یا خیر. لوکزامبورگ یکی از دویست کشوری است که در سال 2015، توافق نامه زیست محیطی پاریس را امضا کرده اند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران