با چه بودجه‌ای چه تراکتوری بخریم؟

تراکتورهایی که امروزه تولید می‌شوند دیگر فقط برای شخم زدن زمین کشاورزی نیستند. آنها توانایی‌های بیشتری دارند که با نیاز کشاورزان مدرن همخوانی بیشتری دارد. برای مثال بعضی از تراکتورها از قابلیت اتصال دنباله‌هایی مانند لودر و بیل مکانیکی برخوردارند. شرکت بکهو لودر یکی از این بیل‌های مکانیکی را برای نصب بر انواع تراکتور تولید می‌کند. این مدل لودرها می‌توانند کار خاک‌برداری و گودبرداری را هم انجام دهند. خرید تراکتور به عنوان وسیله نقلیه‌ای که استفاده شخصی از آن نمی‌شود نیاز به بودجه زیادی دارد برای همین می‌توانید با مراجعه به سایت دیوار خودتان را از فکر کردن به هزینه آزاد کنید. در این سایت می‌توان یک بیل را با قیمت ارزان‌تری به شکل دست دوم تهیه کرد.
همه مشکلات هنگام خرید تراکتور مشکلات مالی نیستند؛ ممکن است فکر کنید که خودرو کشاورزی نیازی به کیفیت بالا ندارد اما اگر یک بار پشت فرمان تراکتورهای جدیدتر بنشینید و شاهد فرمان پرقدرت‌تر آن باشید متوجه راحت‌تر شدن دور زدن خودرو خواهید شد. قیمت خرید تراکتور دانگ فنگ شرکت کوهستان بین 38 تا 40 میلیون تومان تفاوت دارد. مدل ارزان‌تر دارای 25 قوه اسب اما مدل گران‌تر دارای 40 قوه اسب است.
در توانایی‌های برندهای مختلف تراکتور تفاوت‌هایی وجود دارد. در بازار دست دوم تراکتور مدل‌های نیوهلند، فرگوسن، جاندیر و بکهو به تعداد چشم‌گیری موجود است. نیوهلند در رتبه‌بندی اخیر تراکتورهای جهان در جایگاه سوم قرار دارد. تراکتورهای کیس و جان دیر نیز قبل از آن در رتبه‌های اول و دوم قرار گرفته‌اند. در سال 2017 مدل Quadtrac 540 CVX به عنوان بهترین تراکتور شرکت کیس انتخاب شد. شرکت فرتاک در ایران نماینده واردات و خرید تراکتور کیس و نیوهلند است. تراکتورهای جان دیر نیز در رتبه سوم بهترین تراکتورها قرار دارند که سابقه تولیدشان به سال 1837 در آمریکا می‌رسد. آمریکا را از نظر صنایع خودرویی کشاورزان باید یک بهشت بدانیم. چراکه برندهای مختلفی در این کشور در خدمت ساخت تراکتور فعالیت می‌کنند. جان دیر و نیوهلند در بازار تراکتور ایران شناخته‌شده تر از کیس هستند. جان‌دیر را به خاطر رنگ سبزش که نوآوری در صنعت تراکتور بود می‌شناسند.
اگر قصد خرید تراکتور نو را ندارید در سایت دیوار چندین مدل دست دوم آن را با سال تولید 68 و 73 می‌توانید پیدا کنید.
همه تراکتورها با هدف کشاورزی ساخته نشده‌اند بلکه دسته‌ای از آنها را در ساخت و ساز و برنامه‌های عمرانی به کار می‌گیرند. تراکتورهای عمرانی باید بیشتر از مدل‌های کشاورزی قدرت داشته باشند. چرا که بارهایی که این تراکتورها حمل می‌کنند سنگین‌تر از بارهای موجود در زمین کشاورزی است. تراکتورهای شرکت کلاس که قدرت و استحکام بیشتری دارند برای شرکت‌های ساختمانی و پیمانکاران مناسب هستند.
تراکتور معمولا بازار دست دوم خوبی دارد. در این بازار می‌توان هم یک فرگوسن قدیمی با 10 هزار کیلومتر را به قیمت 22 میلیون تومان پیدا کرد و هم مدل‌های جدیدتر آن با قیمت‌های بالاتر. برای مثال قیمت خرید تراکتور لندینی سال 96 که تنها هزار کیلومتر کار کرد دارد در دیوار 27 میلیون تومان است. همچنین قیمت تراکتورهای بیل‌دار به دلیل سفارش صنعتی آن گران‌تر هستند. یک تراکتور سال 83 با 900 کیلومتر کارکرد 40 میلیون تومان در دیوار به فروش می‌رود. همچنین یک بیل بکهو دست دوم را 110 میلیون تومان در استان گلستان می‌فروشند. مدل صفر آن حدود 200 میلیون تومان است. همچنین یک مدل مشابه نیوهلند را فردی با قیمت 180 میلیون تومان می‌فروشد.

منبع : ویرلن
این متن رپورتاژ آگهی است و خودروبانک دخالتی در محتوای آن ندارد
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران