پیغام مهم رنو به خودروسازان ایرانی

دنیای اقتصاد : در شرایطی که طبق اعلام مدیر اجرایی رنو، این شرکت احتمالا ایران را به تبعیت از سیاست‌های آمریکا و به‌دلیل بازگشت تحریم‌ها، ترک خواهد کرد، ظاهرا قرار است تولید خانواده تندر-۹۰ و ساندرو در کشور تا چند ماه دیگر ادامه داشته باشد.
آن طور که یک منبع آگاه در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» عنوان کرد، رنویی‌ها به ایران خودرو و پارس خودرو پیغام داده‌اند که تنها حدود ۴۰ هزار دستگاه تندر-۹۰ و ساندرو را طی چند ماه آینده در ایران به تولید رسانده و پس از آن، روند تولید قطع خواهد شد.

به گفته این منبع آگاه، در واقع رنو تامین قطعات تندر و ساندرو را تنها در حد ۴۰ هزار دستگاه دیگر بر عهده گرفته و این یعنی توقف تولید این دو محصول در خودروسازی ایران.

گویا دلیل این تصمیم رنو، مختل شدن ارتباط بانکی بین ایران و سایر کشورهای دنیا و در نتیجه، سخت و حتی ناممکن شدن نقل و انتقال پول است. به‌عبارت بهتر، با بازگشت تحریم‌ها، رنو قادر نخواهد بود پول قطعات ارسالی به ایران را دریافت کند و بنابراین ادامه تولید تندر-۹۰ و ساندرو برای این شرکت توجیه ندارد.

در همین راستا، جمعه گذشته نیز مدیر امور مالی رنو اعلام کرده که فروش محصولات این خودروساز فرانسوی در ایران طی نیمه دوم سال میلادی جاری، به صفر خواهد رسید. با توجه به گفته وی، مشخص است که رنو قصد دارد روند تامین قطعات تندر-۹۰ و ساندرو را قطع کند.

این در حالی است که رنویی‌ها در دور قبلی تحریم، با وجود کاهش سطح فعالیت‌ها، تولید را کم و بیش ادامه داده و این روند قطع نشد. حالا اما ظاهرا سختی تحریم‌ها به حدی است که رنو تصمیم گرفته ارتباط با ایران را تقریبا به‌طور کامل قطع کرده و شانس خود را در دیگر بازارهای جهانی از جمله آفریقا، امتحان کند.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 
محمد 1397/5/7
پیغام مهم رنو به خودروسازان ایرانی:

بای بای
امیر 1397/5/7
اگر نیمه دوم سال به صفر برشه تکلیف خودروهای مهر و ابان و اذر چی میشه ؟
آرمان 1397/5/7
والا همه فهمیدن این توبمیری دیگه از اون توبمیری ها نیست، نمیدونم سران نفهمیدن یا اصلازندگی ملت واسشون بی اهمیته. مسلما گزینه دوم صادقه چون بچه دبستانی هم اینوفهمیده.
دیوار 1397/5/7
پیام ما به رنو:
به درک که میری. ما ایستاده ام
  • رضا 1397/5/8
    برادر من ما ایستاده ام زمانی معنی میده که مسولین ما در کنار ما باشن نه اینکه این شعار رو فقط به امثال تو یاد دادند وسیله ای شده برا سو استفاده،خواهشن اون تفکرتو عوض کن،بله ایستاده ایم تا زمانیکه بدانیم این سرزمین به حراج نرفته باشه...
سعید 1397/5/7
بهتر که رفت.دو تا لگن زشت کمتر.
SOREN 1397/5/7
مسولاتن دولتی باید ترتیبی بدن اگه تحریم رفت پزو سیتروئن و رنو ممنوع الورود بشن و حق ورود به ایران رو نداشته باشن.
ولی مدیر بی لیاقت همین می شه سه بار پژو خیانت کرد بازم می رن باش قرار داد می بندن
حمید 1397/5/13
خودرو بانک عزیز . کاش یه مطلب کار کنید که بلاخره تکلیف این هایی ثبت نام کردن چیه . من برای یه تندرپلاس تحویل اردیبهشت ثبت نام کردم داریم می ریم تو شهریور و پایان تابستون هنوز خبری نیست . شرمنده زن و بچه مون شدیم نتونستیم یه مسافرت ببریمشون.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران