سه شرط جدید دولت برای واردکنندگان لاستیک

وزارت صنعت،معدن‌وتجارت با تدوین سه شرط جدید برای واردکنندگان لاستیک، ‌بررسی صلاحیت شرکت‌های فعال در این حوزه را به انجمن واردکنندگان لاستیک واگذار کرد.
به نقل از اخبار خودرو​، با دستور وزیر صنعت،معدن‌وتجارت،‌ از امروز کارهای اولیه تخصیص ارز دولتی به واردکنندگان تایر توسط انجمن واردکنندگان لاستیک انجام می‌شود و پس‌از تایید این انجمن و ارسال تاییدیه به اداره کل صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صمت،‌ مراحل نهایی تخصیص ارز توسط بانک‌مرکزی انجام خواهد شد.
این تصمیم با هدف تسهیل و روان‌سازی روند پرداخت ارز مورد نیاز برای واردات انواع تایر و کاهش زمان موردنیاز برای بررسی درخواست‌ها صورت گرفته است و از امروز انجمن واردکنندگان به‌عنوان مسئول مستقیم بررسی و تایید صلاحیت ثبت‌سفارش‌های انجام‌شده توسط شرکت‌های واردکننده تایر خواهد بود.
یکی از شروط جدید دولت برای واردکنندگان تایر که قرار است از امروز اجرایی شود و مسئولیت بررسی آن نیز با انجمن واردکنندگان لاستیک خواهد بود، ایجاد محدودیت واردات تایر توسط شرکت‌های دارای نمایندگی است. براساس این تصمیم شرکت‌های واردکننده فقط به میزانی اجازه واردات تایر خواهند داشت که سال گذشته به کشور وارد کرده‌اند.
یکی دیگر از تصمیمات وزارت صمت برای ساماندهی واردات تایر، ‌اجبار واردکنندگان به ثبت‌سفارش تایر با قیمت سال گذشته است. این تصمیم درحالی از سوی وزارت صمت گرفته شده که ممکن است برخی شرکت‌های واردکننده به‌دلیل افزایش قیمت محصولاتشان توسط کارخانه سازنده با مشکل ثبت‌سفارش و واردات مواجه شوند.
ایجاد محدودیت برای واردات تایرهای پرایدی،‌ پژویی و سمندی تصمیم دیگر وزارت صمت برای واردکنندگان تایر است که براساس آن ثبت‌سفارش تایر برای سایزهای 165/65/R13،‌185/65/R14 و 185/65/R15 با سختگیری بیشتری انجام خواهد شد.
برهمین اساس از امروز میزان ثبت‌سفارش برای هریک از این سه سایز توسط هر واردکننده باید کمتر از یک‌هزار حلقه باشد. این موارد از امروز برای واردکنندگان لاستیک لازم‌الاجراست و مسئولیت بررسی موارد ذکرشده و پارامترهای هویتی شرکت‌های واردکننده نیز برعهده انجمن واردکنندگان لاستیک خواهد بود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران