احتمال خروج اسکانیا از بازار ایران به دلیل تحریم های آمریکا

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
خبرگزاری رویترز به نقل ازرئیس شرکت سوئدی اسکانیا اعلام کرده که بازگشت تحریم های خودروسازی آمریکا علیه ایران، می تواند کل فروش این شرکت در ایران را با خطر مواجه کند و اسکانیا ناچار به خروج از کشور شود.
هنریک هنریکسون، مدیر عامل اسکانیا در ادامه صحبت هایش عنوان کرد: اسکانیا یکی از نخستین شرکت هایی بود که پس از رفع تحریم های بین المللی در سال 2016، به بازار ایران بازگشت. اما اکنون این شرکت تمامی سفارش های خود برای خرید خودروهای سنگین در ایران را تا نیمه ماه آگوست، یعنی حدود دو هفته آینده را لغو کرده است چرا که نگران است این سفارش ها مشمول تحریم های آمریکا شوند و موقعیت شرکت را با خطر مواجه کنند.
او در مورد ادامه وضعیت فعلی ابراز نگرانی کرد و گفت از دست دادن بازار ایران، برای این شرکت ضررهای سنگینی به همراه خواهد داشت. اسکانیا سالیانه بین پنج تا شش هزار کامیون، کشنده و اتوبوس در ایران می فروشد که فروش بازار ایران پنج درصد سهم کل بازار این شرکت را تشکیل می دهد.
در چندماه گذشته بسیاری از خودروسازان بین المللی نظیر گروه پژو سیتروئن، رنو ومزدا به دلیل مواجه نشدن با عواقب تحریم های آمریکا علیه خودروسازی ایران، بازار خودرو را ترک کرده و پروژه های مشترک خود با شرکای ایرانی را به حالت تعلیق درآورده اند و به نظر می رسد خودروسازی اسکانیا، شرکت دیگری باشد که قصد ترک بازار خودروی ایران را دارد.
نظرات
 
 
 
کورش 1397/5/14
متاسفانه شرکت ماموت خورو نماینده شرکت اسکانیا حدود یک ماه پیش تعداد بسیار زیادی از کارگران و کارمندان خود را تعدیل نیرو کرده است......
علی 1397/5/14
نگران نباشید دوستان. کشنده های چینی بی کیفیت و نا ایمن که نمرده اند. آنها رو وارد نموده و با دو برابر قیمت نمونه سوئدی به ملت همیشه در صحنه و انقلابی می اندازیم. تازه کلی هم تشکر مینمایند.

amir 1397/5/14
اسکانیا هم بره باید کامیون پراید بسازیم
  • افشین 1397/5/17
    پراید ده تن، پراید خاور، پرایدانیا، اف هاچ پراید 12، پراید آکسور، میکسر و کمپرسی پراید !!! این دو تا آخری خودم هم متعجب کرد !!!
احمد 1397/5/14
میریم دم کدخدا رو میبینیم زانو میزنیم صنعت هسته ای رو تعطیل میکنیم حتی مشکل اب خوردن هم حل میشه!!!!! برجام رو ما نیاوردیم! برجام رو خدا اورد! کف و سوت و هوووورا
علی برکت الله
arian.kh 1397/5/14
خیالتون راحت! فردا توی ایران کامیون هسته ای میارن با سوخت اورانیوم!
پیشاپیش شروع شدن مرگ و بدبختی خودروسازی لنگ ایران رو تسلیت می گم!
اینم از دستاوردها و آرمان های جمهوری اسلامی که براش جنگیدن و شهید شدن
افشین 1397/5/17
ورود نسل جدید هوو های چینی بدون ترمز و دانگ فنگ های معیوب و غیره و غیره را پیشاپیش به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور تبریک و تهنیت عرض می نماییم !

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران