نحوه انجام آزمون عملکرد ترمز در مراکز معاینه فنی

یکی از موارد مهم در معاینه فنی خودرو، آزمون عملکرد ترمز است.
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ یکی از مباحثی که به سلامت ماشین و همچنین به سلامت محیط زیست کمک می‌کند، مقوله معاینه فنی است. داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می‌تواند به رانندگان در هنگام معاینه فنی کمک کند.
یکی از موارد مهم در معاینه فنی خودرو، آزمون عملکرد ترمز است و از مهم‌ترین آزمون‌های تعریف شده برای یک خط مکانیزه معاینه فنی است.
در این آزمون با استفاده از تجهیزات نیروی ترمزگیری در هر یک از چرخ‌های سمت چپ و راست در محورهای جلو و عقب به تفکیک و همچنین نیروی ترمز دستی اندازه گیری شده و به صورت نرم افزاری با استفاده از مقادیر حاصله، شتاب ترمزگیری محاسبه می شود.
با استفاده از این آزمون هرگونه خرابی و ایراد در سیستم ترمزگیری و میزان تاب کاسه چرخ ها قابل ارزیابی است که در نهایت با گرفتن معاینه فنی خودرو با خیالی آسوده در داخل و خارج شهر می‌توانید به رانندگی خود ادامه دهید.
بدیهی است مالکان خودروهای تولید داخل به‌ سال ساخت 1392 و ماقبل آن، خودروهای وارداتی سال 2013 و ماقبل آن و همچنین خودروهای عمومی سال 1395 و ما قبل از آن در سال جاری (97) باید گواهی معاینه فنی وسیله نقلیه خود را اخذ کنند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران