مرگ فاجعه بار ۱۱۸۰ نفر در حوادث جاده ای؛ ماحصل شرایط وخیم جاده های کشور در 45 روز گذشته

فرمانده پلیس راه کشور گفت: طی ۴۵ روز گذشته یک هزار و ۱۸۰ نفر در جاده‌های کشور بر اثر تصادفات جان خود را از دست داده‌ و ۳۰ هزار نفر هم مجروح شده‌اند.
به گزارش عصر خودرو به نقل از مهر، سردار محمدحسین حمیدی ظهر پنجشنبه در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های زنجان، ایمن سازی و هوشمندسازی جاده‌های مواصلاتی کشور را نیازمند تخصیص اعتبارات مورد نیاز عنوان کرد و افزود: همه مسئولین مرتبط در حوزه راه در سراسر کشور باید برنامه ریزی منسجم و عملیاتی برای ایمن سازی و هوشمندسازی جاده‌ها انجام دهند.
وی بر لزوم ایجاد زیرساخت‌ها و بسترهای ایمنی راه‌های همزمان با توسعه جاده‌های کشور تاکید کرد و ادامه داد: اصلاح قانون، اقدامات بازدارنده و تقویت امداد و نجات از جمله اقداماتی است که برای کاهش تعداد کشته‌ها و مجروحان ناشی از تصادفات در سطح کشور انجام شده است.
حمیدی با بیان اینکه نصب نیوجرسی یکی از عوامل مهم در کاهش تصادفات است، افزود: در حال حاضر همزمان با احداث راه‌ها نیوجرسی هم نصب می‌شود در حالی که برای راه‌های احداث شده قبلی نیازمند همکاری وهمیاری دستگاه‌ها هستیم.
فرمانده پلیس راه کشور از روند روبه رشد آمار تصادفات جاده‌ای در کشور طی چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: تنها در طی 45 روز گذشته یک هزار و 180 نفر در جاده‌های کشور بر اثر تصادفات جان خود را از دست داده‌ و 30 هزار نفر هم مجروح شده‌اند.
حمیدی با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات در راه‌های فرعی است، افزود: 40 درصد از تصادفات جاده‌ای ناشی از واژگونی وسیله نقلیه به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی است.
وی با تاکید بر لزوم توجه به افزایش ایمنی راه‌ها و نصب علائم، تابلوها و انجام اقدامات مناسب در حوزه زیرساختی و خدمات دهی، گفت: انحراف به چپ و سبقت غیرمجاز در جاده‌های دو طرفه به دلیل عجله و شتاب از مهم‌ترین عوامل وقوع تصادفات در جاده‌های کشور است.
نظرات
 
 
 

حسین

1397/5/14
40 ساله دارید شعااااااااااااااار میدید !!! بسه بابا وقت عمل نرسیده ؟ 1180 نفر!!! 45 روز ؟ هر روز بیش از 26 نفر !!! کشته میشن 26 نفر !!! فاجعه از این بالاتر؟ همه میدونیم باید ایمن سازی بشه همه میدونیم باید جاده ها بهسازی بشه ؟ اما در عمل ...

افشین

1397/5/14
علی ی ی ی ی ی ی برکت الله !

علیرضا

1397/5/14
تو این شرایط خوشبحال اونایی که میمیرن

پسرک

1397/5/14
اما در عمل بودجه ای برای ایمن سازی راهها وجاده ها نیست !!!

احمد

1397/5/14
همین دیروز تو جاده آمل فریدون کنار که که خیلی امنیت داره و نو سازی شده یه پرایدی با 180 تا سرعت از کنارم رد شد !!
لابد فکر کردید جاده ایمن بشه و دست اینها ازرا بدید فرهنگ رانندگی یاد میگیرن؟ تو همین امل 1 هفته به خاطر شایعه نبود بنزین کل پمپ بنزین ها ترافیک عجیب داشتن یک نفر هم تو ساری بنزین برد تو خونش !!! که اتیش گرفت و کل زندگیش سوخت مهم فرهنگ که ما نداریم

حسن

1397/5/14
بزرگترین مشکل ما ضعف فرهنگی است هم در رانندگی هم در بقیه مسائل.
وقتی میدونی ماشین ناایمنه،جاده خرابه و... به خودت رحم کن