سیاست‌گذاری غلط، عامل واردات غیرقانونی

ايسنا : عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: ریشه تخلفاتی همچون ثبت‌سفارش و واردات غیرقانونی خودرو به سیاست‌گذاری‌های غلط در این حوزه بازمی‌گردد. شهرام آزادی اظهار کرد: شرکت‌های واردکننده خودرویی که مرتکب تخلف در ثبت‌سفارش و واردات خودرو شده‌اند باید نسبت به کار خود پاسخگو باشند. وی با بیان اینکه با این حال باید به ریشه‌های این موضوع نیز پرداخت، خاطرنشان کرد: وقتی به یکباره واردات خودرو را متوقف می‌کنیم زمینه برای تخلفاتی همچون ثبت‌سفارش و واردات غیرقانونی خودرو فراهم می‌شود. این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: اگر سال گذشته وزارت صنعت به هر دلیلی می‌خواست واردات خودرو را محدود کند، راهش توقف یکباره و چند ماهه واردات نبود؛ بلکه باید به جای ممنوعیت، محدودیت‌هایی در این حوزه وضع می‌شد. وی افزود: اما وقتی به یکباره و بدون هیچ هشداری واردات را متوقف می‌کنیم راه برای تخلفاتی همچون اعمال نفوذ و ثبت‌سفارش و واردات غیرقانونی خودرو باز می‌شود. آزادی با بیان اینکه البته این سخنان به معنای نادیده گرفتن نقش شرکت‌های متخلف در این حوزه نیست، تصریح کرد: ثبت‌سفارش و واردات غیرقانونی خودرو موضوع قابل اغماض و چشم‌پوشی نیست و باید با عاملان آن به شدت برخورد شود.
نظرات
 
 
 
افشین 1397/5/14
شریعتمداری: چه اهمیتی دارد چه تعداد خودرو غیرقانونی وارد کشور شده است؟
"وی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا گزارش کامل و دقیقی از تخلف واردات خودروهای غیرقانونی ارائه نمی‌شود؟ چند هزار خودرو وارد کشور شده است؟ گفت: تعداد واردات خودروها اهمیت چندانی ندارد، بلکه در این مسئله برخورد جدی با متخلفان و پیگیری مجازات آنها حائز اهمیت است."
این آقا یا واقعا نمیدونه چه تعداد خودرو وارد کشور شده یا میدونه و چون یه تعدادی وارد شده و دیگه بس بوده حالا فقط میگه باید با متخلفان برخورد بشه !!!
لینک خبر : به علت اینکه خودروبانک لینکو حذف می کنه نمیتونم بزارم اما توی سایت yjc.ir دنبالش بگردید.
پ.ن : بنده گوشام درازه !

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران