فروش رنو به ایران نصف شد

ایسنا : فروش رنو فرانسه به ایران در ششمین ماه سال‌جاری میلادی نصف شد و به ۵ هزار و ۵۸۱ دستگاه رسید. شرکت خودروسازی رنو فرانسه اعلام کرد در ششمین ماه سال‌جاری میلادی پنج هزار و ۵۸۱ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده است.
با این حساب، فروش رنو فرانسه به ایران در این ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل یعنی ژوئن ۲۰۱۷ افت ۵۳ درصدی داشته است. رنو در ژوئن سال گذشته حدود ۱۲ هزار دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده بود.در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و اعلام بازگشت تحریم ها، فروش رنو در بازار کشور رو به کاهش گذاشته است. این شرکت فرانسوی اعلام کرده از تحریم‌های آمریکا علیه ایران پیروی خواهد کرد. بر این اساس، مجموع فروش رنو به ایران در ۶ماه ۲۰۱۸ نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۱۰ درصدی داشته و به ۶۱ هزار و ۳۵۴ دستگاه رسیده است. در مدت مشابه سال ۲۰۱۷ فروش رنو در ایران ۶۸ هزار و ۳۶۵ دستگاه اعلام شده بود.رنو در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۶۲ هزار و ۷۹ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرد. فروش رنو فرانسه به ایران در این سال نسبت به سال قبل از آن رشد ۳/ ۴۹ درصدی داشت. فروش رنو به ایران در سال ۲۰۱۶ نیز نسبت به سال قبل از آن رشد ۱۱۰ درصدی داشت و به ۱۰۸ هزار و ۵۳۶ دستگاه رسید.این خودروساز فرانسوی در سال ۲۰۱۵ نیز بالغ بر ۵۱ هزار دستگاه، در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۳۳ هزار دستگاه و در سال ۲۰۱۳ بالغ‌‌بر ۳۹ هزار و ۶۰۰ دستگاه از محصولات خود را به ایران فروخته بود.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 
افشین 1397/5/19
بهتر ! نخواستیم ماشینای از رده خارجشونو که قالب می کردن به ما !

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران