ممنوعیت فروش مدل هایی از پورشه و مرسدس در سوئیس

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
اخیرا ثبت و فروش خودروهای دیزلی مرسدس Vito و پورشه های ماکان و کاین، به علت ایجاد آلودگی، در کشور سوئیس ممنوع اعلام شده است.
بر اساس اطلاعات آژانس جاده ای Astra، خودروهای ذکر شده به سبب داشتن موتورهای دیزلی، بسیار بالاتر و فراتر از آنچه بر روی کاغذ ها نوشته شده است در محیط زیست آلودگی ایجاد میکنند.
همچنین بر اساس بیانات ثبت این خودرو ها از تاریخ 17 اگوست به بعد در این کشور صورت نخواهد گرفت.
لازم به ذکر است که به خودروهایی که قبل از این تاریخ ثبت شده اند اجازه عبور و مرور در جاده های این کشور داده میشود. البته در شرایطی که مطابق با استانداردهای آلودگی تغییراتی را انجام دهند.
در راستای قوانین جدید این ممنوعیت به شرکت های خودروسازی آلمان اطلاع رسانی شد و شرکت دایملر ارسال Vito به سوئیس را متوقف کرده است. با آن که 24 دستگاه مرسدس Vito در راه رسیدن به سوئیس قرار داشتند اما آنها هم به مبدا بازگردانده شده اند.
به عنوان یادآوری میتوان گفت شرکت خودروسازی پورشه سال گذشته نسل جدید پورشه کاین را بدون موتور دیزلی معرفی کرد. اما با اینحال این شرکت خودروسازی بیان کرده است در صورتی که افراد زیادی خواستار کاین با موتور دیزلی باشند به احتمال زیاد این پیشرانه ها را به خودروهای خود باز میگرداند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران