کاهش صادرات خودروهای ژاپنی به آمریکا

دنیای اقتصاد : صادرات خودروهای ژاپنی به آمریکا به روند نزولی خود ادامه داده و در جولای برای دومین ماه متوالی با کاهش مواجه شده است. این در حالی است که اعمال تعرفه‌های خودرو از سوی آمریکا و برخی کشورهای دیگر بر میزان تقاضاهای خارجی خودرو سایه افکنده است.
بنابر اطلاعاتی که از سوی وزارت دارایی ژاپن منتشر شده است رشد سالانه صادرات خودرو به آمریکا در ژاپن تنها با رشد ۹/ ۳‌درصدی روبه‌رو شده است.اگر چه کارشناسان اقتصادی رشد صادرات خودروهای ژاپنی به آمریکا را در سال‌جاری ۳/ ۶‌درصدی پیش‌بینی کرده بودند، با توجه به کاهش ۱۲ درصدی صادرات خودرو، مجموع صادرات ژاپن به آمریکا با کاهش ۲/ ۵ درصدی در ماه ژوئیه مواجه شده است. اما وزارت دارایی ژاپن اعلام کرده که مشخص نیست این کاهش تقاضا به‌دلیل تنش‌های اخیر تجاری بوده باشد. ترامپ اعمال تعرفه‌های تجاری بر واردات خودرو از کشورهایی مانند ژاپن و آلمان را نیز در دستور کار قرار داده است.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران