فروش عمده محصولات ایران خودرو به نمایندگی ها!

تقریبا از ابتدای سال جاری تا به امروز، شاهد روند صعودی قیمت خودروهای داخل کشور بوده ایم و این شرایط بگونه ای بوده است که حتی اختلاف قیمت برخی از خودروهای داخلی مابین کارخانه و بازار به مرز 40 میلیون تومان هم رسیده است، هرچند در این بین خودروهای زیر 30 میلیون تومان هم در امان نبوده و بررسی ها نشان می دهد که طی چند ماه اخیر خودروهای زیر 30 میلیون تومان هم در بازار آزاد اختلاف قیمت حدود 7 الی 12 میلیون تومانی نسبت به قیمت مصوب کارخانه دارند که یکی از اصلی ترین دلایل آن می تواند عرضه بسیار محدود خودرو توسط شرکت های سازنده باشد و همین موضوع باعث شده تا دلالان و سودجویان در بازار خودروی کشور جولان دهند و شاهد اختلاف چندین میلیون تومانی قیمت خودرو از کارخانه تا بازار باشیم. هرچند برخی ها معتقد هستند که شرکت‌های خودروسازی با فروش عمده خودرو به نمایندگی‌ها، فرصت دلالی و گران ‌فروشی را برای برخی نمایندگی‌‌ها بوجود آورده‌اند، بگونه ای که نمایندگی‌ها با خرید عمده از شرکت های خودروسازی مدیریت بازار را به عهده می‌گیرند و با عرضه محدود اتومبیل‌های خریداری شده به بازار، قیمت خودروهای مختلف را به دلخواه تعیین می‌کنند.

اطلاعیه فروش <a href='https://www.khodrobank.com/%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88/%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88'>ایران خودرو</a> برای نمایندگی ها

اطلاعیه فروش ایران خودرو برای نمایندگی ها


فعالان بازار خودرو معتقد هستند که اگر خودروسازان در حال حاضر 100 دستگاه خودرو 206 تیپ 2 وارد بازار کنند، بدون شک قیمت این خودرو در بازار با 10 میلیون تومان کاهش از 55 میلیون تومان به چیزی حدود 45 میلیون تومان خواهد رسید، اما این عرضه از سوی خودروسازان اتفاق نمی‌افتد و با وجود اینکه روزهای گذشته ایران خودرو شرایط پیش فروش اینترنتی خود را آغاز کرد، اما بسیاری از مشتریان به دلیل ترافیک سنگین سایت موفق به ثبت نام نشدند. ولی ایران خودرو در 22 دی ماه با صدور بخشنامه ای شرایط خرید خودرو به صورت عمده را برای نمایندگی‌ها فراهم کرده است.
یکی از فعالان صنعت خودروی کشور با بیان اینکه در همه جای دنیا خودروسازان به صورت عمده خودرو به نمایندگی‌ها می‌فروشند، اعلام کرد: باعث تاسف است که در کشور ما نمایندگی‌ها پس از تحویل خودرو، اتومبیل را با قیمت مصوب در بازار به فروش نمی ‌رسانند و خودرو با قیمت بالاتری در اختیار مشتریان قرار می گیرد، هرچند در اطلاعیه ایران خودرو آمده است که پیرو درخواست‌های مکرر نمایندگی‌ها و به منظور ایجاد شرایط مناسب جهت خرید عمده و افزایش رضایتمندی نمایندگان، شبکه فروش از روز سه‌ شنبه 23 مردادماه 97 تا پایان هفته اقدام به ثبت درخواست با حداکثر مبلغ 40 میلیارد تومان به صورت پیش فروش، سود مشارکت 20 درصد، سود انصراف 15 درصد و با موعد تحویل در بهمن ماه 97 کرده است.

نظرات
 
 
 
علیرضا 1397/6/1
چه جک باحالی.اره اینجا مثلا یه کشور فوق پیشرفته هست و دولت کلا به فکر مردمه و میاد ماشین عرضه میکنه قیمتا همه میاد پایین اصلا از قبلم کمتر میشه!!!
تو رو قران خودرو بانک شما دیگه اتیش نزن به جون ما.از اون طرف خبر گرونی میزاری از این طرف .....
سید مهدی غیاثی 1397/6/10
سلام من ایمیل ندارم و برای ثبت نام امده ام لطفا راهنمای بکنید

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران