شکستن بیشترین چوب بامبو در کمتر از 60 ثانیه توسط بی ام و M2 جدید + فیلم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شکستن رکورد می‌تواند مهم‌ترین هدف یک شرکت خودروسازی برای طراحی و ساخت یک اتومبیل ویژه باشد و از همان ابتدا برای شکستن رکورد طراحی شده است، اما گاهی اوقات رکوردشکنی شرکت‌های خودروسازی با محصولات جدیدشان جنبه تبلیغاتی دارد و به معرفی و فروش بهتر آنان کمک می‌کند. حال در روزهای گذشته کمپانی خودروسازی "بی ام و" برای معرفی بهتر و به نمایش گذاشتن قابلیت‌های محصول جدید خود یعنی M2 Competition، یک برنامه ترتیب داده و رکورد شکستن بیشترین چوب بامبو در کمتر از 60 ثانیه را به نام خود ثبت کرده است.
فیلم این رکوردشکنی توسط گروه خودروبانک آماده شده و در انتهای همین مقاله بارگذاری شده است، اما قبل از تماشای ویدیو بد نیست بدانید که رکورد قبلی برای شکستن چوب بامبو به تعداد 87 عدد برای 60 ثانیه بوده است که حالا شرکت خودروسازی "بی ام و" با استفاده از خودروی جدید خود یعنی M2 Competition و نصب یک تیغه در عقب آن، موفق به شکستن 117 چوب بامبو در کمتر از 60 ثانیه شده است.

در ادامه هم بد نیست بدانید که طبق گفته شرکت خودروسازی "بی ام و"، نسخه جدید M2 یک موتور 3 لیتری شش سیلندر توربوشارژر دارد که نیروی 410 اسب بخاری خود را در دور موتور 5250 الی 7000 دور بر دقیقه بدست آورده و همچنین می‌تواند در محدوده دور 2350 الی 5200 دور بر دقیقه، حداکثر گشتاور 550 نیوتن متری تحویل خروجی سیستم دهد که با دریافت و ارسال این نیرو توسط یک جعبه دنده 6 سرعته دستی، حداقل شتاب صفر تا صد 4.4 ثانیه بدست خواهد آمد، اما ارسال نیرو با استفاده از یک جعبه دنده اتوماتیک DCT می‌تواند شتاب صفر تا صد 4.2 ثانیه به همراه داشته باشد.
برای دریافت این نیرو از پیشرانه، شرکت سازنده مدعی است که تنها نیاز به ارسال 9.2 لیتر سوخت به سمت پیشرانه برای کارکرد 100 کیلومتر خواهد بود، هرچند این مقدار مصرف سوخت با جعبه دنده 7 سرعته اتوماتیک DCT بدست آمده است و با استفاده از جعبه دنده 6 سرعته دستی اتومبیل، مصرف سوخت اتومبیل شما برای کارکرد 100 کیلومتر اتومبیل به چیزی حدود 9.9 لیتر خواهد رسید، البته این مقدار در شرایط آزمایشگاهی بدست آمده است و در عمل مقدار بیشتری خواهد بود.


نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران