تعطیلی موقت انجمن ورشکستگان؛ خودروسازان کشور به تعطیلات تابستانه رفتند

خودروسازان و قطعه‌سازان از شنبه سوم شهریور به مدت یک هفته به تعطیلات می‌روند.
به نقل از ایسنا، طبق رسمی نانوشته در صنعت خودرو و قطعه‌سازی، این صنایع در تابستان هر سال به مدت یک هفته خطوط تولید را متوقف کرده و به تعطیلات تابستانی می‌روند. در این میان از فرصت توقف خطوط تولید برای انجام عملیات اورهال و بازسازی خطوط تولید استفاده می‌شود.
امسال نیز این اتفاق افتاده و از فردا (شنبه ۳ شهریور ماه) تعطیلات تابستانی خودروسازان به مدت یک هفته آغاز خواهد شد. به موازات خودروسازان، صنایع قطعه‌سازی نیز در ایام تعطیلات تابستانی خودروسازان خطوط تولید خود را تعطیل می‌کنند.
اما امسال آغاز تعطیلات تابستانی خودروسازان و قطعه‌سازان در حالی است که این صنایع در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برند؛ به‌گونه‌ای که تولید خودرو در دو ماه اخیر برخلاف روند ماه‌های گذشته، سیری نزولی به خود گرفته است.
به موازات این وضعیت، قیمت خودروها در بازار آزاد نیز رشد بی‌ضابطه‌ای داشته است؛ به‌گونه‌ای که تفاوت قیمت کارخانه و بازار برخی خودروها به حدود ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است.
به عنوان مثال هم‌اکنون خودروی مزدا ۳ تیپ ۴ در حالی از سوی شرکت سازنده ۱۴۳ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده که قیمت آن در بازار حدود ۲۵۰ میلیون تومان است. قیمت رسمی پژو ۲۰۰۸ نیز ۱۱۵ میلیون تومان و قیمت بازار آن حدود ۲۰۰ میلیون تومان است. قیمت خودروی سراتو نیز در حالی در بازار به حدود ۱۸۰ میلیون تومان رسیده که قیمت رسمی آن ۱۱۳ میلیون تومان است.
در این شرایط مصرف‌کنندگان از وضعیت پیش آمده ناراضی بوده و بیشتر آنها موفق به خرید خودرو به قیمت‌های رسمی از شرکت‌های خودروساز نمی‌شوند، زیرا به دلیل اختلاف بالای قیمت رسمی و آزاد خودروها، نقش واسطه‌ها و دلالان در این بازار پررنگ شده و خودروهای تولیدی سر از بازار آزاد با قیمت‌های آنچنانی در می‌آورند.
در چنین شرایطی اما خودروسازان و قطعه‌سازان هم از شرایط موجود ابراز نارضایتی می‌کنند؛ به‌گونه‌ای که آنان معتقدند به دلیل قیمت‌گذاری دستوری خودرو، سود تولید به جیب واسطه‌ها و دلالان در بازار آزاد می‌رود. این در حالی است که مصرف‌کنندگان واقعی نیز از این‌که موفق به خرید خودرو به قیمت‌های رسمی از کارخانه‌های سازنده نمی‌شوند، ناراضی‌اند.
در این میان طبق برخی اخبار رسیده، مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی و سیاست‌گذار صنعت خودرو در حال بررسی شرایط برای رفع مشکلات موجود هستند. باید دید آنها تا چه حد موفق به سر و سامان دادن به بازار آشفته خودرو خواهند شد.
آنطور که از شواهد بر می آید در صورتی که چنین راهکارهایی به نتیجه منجر نشود، شاهد ورشکستگی خودروسازان نه چندان مشتری دوست ایرانی خواهیم بود.
نظرات
 
 
 
رضا 1397/6/3
انشاءالله خبر ورشکستگی خودروسازان زالو صف رو به زودي زود بشنوی،خسته شدیم از این همه ظلم این لگن سازهای در حق مردم...
حبیب 1397/6/3
امیدوارم که دیگه از تعطیلات برنگردند،سال 91هم که دلار گرون شد این آقایوم فریاد زدن ما هم می خوایم گرون کنیم الانم به همچنین پس تو این مدت با دیوار بلند تعرفه وهزار جور حمایت داخلی سازی چی شد قسم حضرت عباس رو باورکنیم یا دم خروس را
سجاد 1397/6/3
انشالله که برن دیگه بر نگردن و آخرین تعطیلاتشون باشه برا همیشه
فر 1397/6/3
خداکنه یکروز زودتر ورشکست بشن،شاید مردم از وجودمنحوسشون راحت بشن
Moeoin 1397/6/3
برسه روز تعطیلی همیشگی انجمن سو استفاده کنندگان. نه خودروساز!
حمید 1397/6/3
چجوری زندگی کنیم.حقوق شندر غاز و این حجم از تورم!!!!!!!ای خدا داریم به کجا میریم!!!
حمید 1397/6/3
سلام
خسته نباشن
خیلی زحمت کشیدند. مونتاژ خودروهای ۴۰ سال پیش خیلی زحمت داره. اینکه نه ماه از سال را برای خودروهای تکراری رایزنی کنی که قیمتش را دو برابر کنی. خدا کنه یه روز تعطیلات دائمی بروند و بر نگردند.
ادریس 1397/6/3
بری دیگه برنگردی

ایشااله
افشین 1397/6/3
- بری دیگه بر نگردی ی ی ی ی ی
+ ایشالااااااااا !

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران