اعتراف انقلابی توسط مدیران تاکسی رانی: میزان آلودگی تاکسی‌ها به سن آن مرتبط نیست

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
مدیر سازمان نظارت بر تاکسیرانی تهران با بیان اینکه باید با سیاست‌های نادرست عمر ۱۰ ساله تاکسی‌ها مقابله شود، گفت: ما باید نگاه‌ها را به جای معطوف کردن به سن خودرو، متوجه میزان آلودگی آن کنیم و با معاینات فنی تاکسی‌ها آلودگی هوا را کمتر کنیم.
به نقل از فارس، علیرضا قنادان مدیر سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران با بیان اینکه در جنگ اقتصادی شرایط ناوگان تاکسیرانی دچار مشکلاتی است، گفت: شرایط سازمان تاکسیرانی باید بازنگری شود. میزان آلایندگی خودروهای این سازمان و آسیب آن به محیط زیست خط قرمز ما است که باید برای سالم ماندن آن تلاش کنیم.
وی افزود: میزان آلایندگی خودروها به سن آن ارتباط ندارد و ممکن است خودرویی با سه سال عمر از خودرویی که ده سال عمر دارد آلودگی بیشتری داشته باشد.
قنادان در ادامه بیان داشت: به طور مثال؛ خودروهای تاکسی که در فرودگاه‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند، پس از گذشت ده سال عمر، توسط تست‌های معاینه فنی مشخص شد از خودروهای صفر کیلومتر تولیدشده در کشور آلودگی کمتری دارند.
مدیر سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران گفت: ما باید نگاه‌ها را به جای معطوف کردن به سن خودرو، به میزان آلودگی آن قرار دهیم و اگر خودرویی دارای هر سنی آلوده‌کننده باشد، باید از ورود آن به خیابان‌ها جلوگیری کنیم.
وی ادامه داد: هر چند معاینه فنی بخش‌های مختلف خودروها را از نظر آلایندگی ضریب امنیت و... انجام می‌دهد، ولی برای خودروهای تاکسی دو بار در سال و به صورت سخت‌گیرانه این کار صورت می‌پذیرد.
قنادان گفت: فرسودگی خودروها تنها در ایران منوط به سن می‌شود و در دیگر کشورها استانداردهای معاینه فنی مورد نظر است که هر چه از سن خودرو می‌گذرد، معاینات فنی سختگیرانه‌تر صورت می‌پذیرد.
مدیر سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران در پایان افزود: ما باید نگرش‌های خود را برای معاینه فنی خودروها اصلاح کنیم و با سیاست‌های مغرضانه و نادرستی که می‌گوید پس از گذشت ده سال خودرو باید اسقاط شود، مقابله کنیم.
نظرات
 
 
 
حسین 1397/6/4
کمری تاکسی بعد از ده سال الایندگی کمتری از سمند ef7 گازسوز صفر دارد؟
منظورشون این بود؟
omidk 1397/6/4
من کاملا با "علیرضا قنادان مدیر سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران" موافقم!
باید معاینه فنی رو بسیار سختگیرانه تر اجرا کنند و شرط سن رو هم خصوصا الان که اوضاع اقتصادی کشور مناسب نیست، رو بردارن و در عوض باطن ماشین ها را جدی تر بررسی کنند. الان به عنوان مثال در خود فرانسه ماشین های بسیار سن بالا مثل مدل های بسیار قدیمی سیتروئن و غیره با میزان آلایندگی بسیار پایین و طبق استاندارد اروپا دارن تردد می کنند و هیچ مشکلی هم برای هوا ایجاد نمی کنن چون موتورهاشون بازبینی شده و استانداردهای لازم رو پاس کردن. بنابراین این مسئله برای ایران هم لازمه که اجرا بشه.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران