اوضاع نابسامان بازار خودرو

تسنیم : رئیس اتحادیه نمایشگاهداران خودرو با اعلام اینکه در خودروهای زیر ۳۰ میلیون، اختلاف قیمت از کارخانه تا بازار به ۱۳ میلیون تومان رسیده است، گفت: در خودروهای ۳۰ تا ۴۵ میلیون تومانی نیز اختلاف قیمت کارخانه تا بازار به ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان رسیده است. سعید موتمنی با اشاره به اینکه نظارتی بر بازار خودرو نیست و قیمت‌ها سلیقه‌ای تعیین می‌شود، اظهار کرد: در این شرایط بازار به نفع واسطه‌هاست، به این صورت که آنها با خرید از نمایندگی‌ها و فروش در بازار، سودهای هنگفت به جیب می‌زنند.
وی با اعلام اینکه برخی نمایندگی‌ها نیز محصولات خود را با قیمت آزاد به بازار عرضه می‌کنند، افزود: هیچ نظارتی بر عملکرد شرکت‌ها و نمایندگی‌ها وجود ندارد و آنها به دلخواه خودرو را قیمت‌گذاری و راهی بازار می‌کنند. رئیس اتحادیه نمایشگاهداران خودرو اضافه کرد: هم‌اکنون در بازار خودروهای بالای ۴۵ میلیون تومان نیز شاهد اختلاف قیمت کارخانه و بازار تا مرز۵۰ میلیون تومان هستیم.وی با اعلام اینکه در شرایط فعلی خرید و فروشی در بازار انجام نشده و دلالان و واسطه‌گران یکه‌‌تازی می‌کنند، تصریح کرد: قرار بود با فروش خودروسازان اوضاع بازار سامان بیابد، اما تحویل‌های بلندمدت و فروش‌های محدود باعث شده رشد قیمت‌ رخ دهد و نابسامانی بازار تشدید شود.
نظرات
 
 
 
یه احمق 1397/6/4
چ خوووب عالیه. من یه کارمندم مث بقیه همکارام ماهی 35 میلیون تومن درامد دارم. میخاستم بدونم با 100میلیون تومن پول پیش. و ماهی30 میلیون میشه یه پارس ای ال ایکس خرید؟ با توجه به شرایط فعلی یعنی سال 1400 عدد بدید بهم
مهرداد 1397/6/4
دووشواری؟؟؟ دووشواری نداریم که! یکه یکه، خیلی هم عالی!!!
کیوان 1397/6/5
مملکت بی صاحب بهتر از این نمیشه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران