482 کیلومتر در ساعت با 1600 اسب بخار؛ معرفی جنگنده زمینی هنسی F5

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
هنسی در فستیوال خودرویی مونتری کارویک از موتور جدید خود که قرار است در محصول جدید هنسی با نام F5 بکار رود رونمایی کرد.
هنسی قبلا اعلام کرده بود که مدل F5 قرار است اولین خودرویی باشد که به سرعت 300 مایل بر ساعت یا 482 کیلومتر بر ساعت دست پیدا می کند و برای همین منظور از موتوری بسیار قدرتمند در این خودرو استفاده خواهد شد. حالا موتوری که رونمایی شده است دقیقا نشان می دهد که منظور هنسی در آن زمان چه بوده است. این موتور V8 با حجم 7.6 لیتر مجهز به دو عدد توربوشارژر است و می تواند 1600 اسب بخار قدرت و 1760 نیوتن متر گشتاور را تولید کند.

هنسی F5

هنسی F5

برای مقایسه باید اشاره کنیم که اصلی ترین رقیب این خودرو یعنی بوگاتی Divo به یک موتور W16 با حجم 8 لیتر مجهز است که با وجود داشتن 4 عدد توربوشارژر می تواند 1479 اسب بخار قدرت و 1600 نیوتن متر گشتاور تولید کند و سرعت آن نیز به 380 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.
موتور هنسی F5 دارای بلوک آلومینیومی با سیلندرهای فولادی است و ضریب تراکم آن 9.3 به 1 است. این موتور به دو عدد توربوشارژر نیز مجهز است که به همراه هدرزها از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده اند.

هنسی F5

هنسی F5

گرچه سازنده اطلاعات زیادی را از این موتور منتشر نکرده است اما هنسی گفته است که از مشخصات این موتور رضایت دارد و این موتور خواهد توانست رکورد های سال 2019 را بشکند. تولید هنسی F5 به 24 دستگاه محدود شده است که از این تعداد 15 تای آنها از قبل سفارش داده شده اند.
گرچه باید تا زمان رکوردگیری این خودرو صبر کرد و دید آیا F5 می تواند رکورد سرعت روی زمین را جابجا کند یا نه اما هنسی اعلام کرده است که این خودروی 1383 کیلوگرمی دارای شتاب صفر تا 300 کیلومتر کمتر از 10 ثانیه و در کمتر از 30 ثانیه نیز می تواند به سرعت 400 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران