مصاف تمام مونیخی؛ بی ام و M135i در برابر ب ام و M5 اسطوره ای + فیلم

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
بسیاری از افراد ممکن است فراموش کرده باشند که بی ام و یک خودروی هاچ بک اسپرت دارد که می تواند با مرسدس بنز A45 و آئودی RS3 رقابت کند این خودرو مدل M135i است که اخیرا نام آن به M140i تغییر پیدا کرده است.
گرچه M135i ممکن است به قدرتمندی رقبای خود نباشد اما مشخصات قابل توجهی دارد. این خودرو به یک موتور 6 سیلندر 3 لیتری خطی توربو مجهز است که می تواند 311 اسب بخار قدرت تولید کند و در مدل های بعد از 2015 نیز این قدرت به 325 اسب بخار افزایش پیدا کرد.
چند سال پیش نیز مدل M140i به بازار معرفی شد که دارای قدرت 330 اسب بخاری است و می تواند با گیربکس شش دنده دستی به شتاب 4.8 ثانیه و با گیربکس 8 دنده خودکار به شتاب 4.6 ثانیه دست پیدا کند. مدل چهارچرخ محرک این خودرو نیز دارای شاب صفر تا صد کیلومتر 4.4 ثانیه است.
روی کاغذ یک بی ام و M135i نمی تواند با بی ام و M5 جدید رقابت کند چون سدان M5 به که به موتور 4.4 لیتری V8 مجهز شده است و می تواند با 592 اسب بخار قدرت به شتاب صفر تا صد کیلومتر 3.4 ثانیه دست پیدا کند و حداکثر سرعت آن نیز به 305 کیلومتر بر ساعت می رسد.
اما مدلی تیونینگ شده از M135i که دارای قدرت 570 اسب بخاری است در رقابتی دیدنی به نبرد M5 رفته است و پیشنهاد می کنیم ویدیوی این رقابت جذاب را از دست ندهید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران