رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو مطرح کرد: ثبت اطلاعات خرید و فروش راهکار ساماندهی بازار خودرو

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو معتقد است ثبت اطلاعات خرید و فروش خودروها می تواند ساماندهی بازار وسایل نقلیه را به همراه داشته باشد.
به نقل از باشگاه خبرنگاران، سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو از آشفته بودن وضعیت بازار خودروهای داخلی بعلت محدودیت تقاضا و عرضه طی دوهفته اخیر خبر داد و اظهار کرد: اختلاف موجود در قیمت کارخانه ای و بازار خودروها گویای وجود حباب در این بخش است.
موتمنی از بازگشت آرامش و ثبات به بازار خودروهای وارداتی خبر داد و گفت:هم اکنون خرید و فروش چندانی در این بخش صورت نمی گیرد.
وی یکی از راهکارهای ساماندهی بازار خودرو،​را ثبت اطلاعات خرید و فروش این کالا دانست و افزود:به رغم سامانه طراحی شده برای بازار خودرو ، هنوز خبری از بهره برداری آن نیست. معتقدم با شروع فعالیت این سامانه، می توان بازار را در شرایط بهتری قرار داد.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو ضمن انتقاد از سکوت نهاد‌های نظارتی در زمینه افزایش قیمت خودرو ،بیان کرد: نهاد‌های نظارتی بر عملکرد خودروسازان به نوعی در افزایش قیمت خودرو دخیل هستند و مشخص نیست که این سکوت تا کی ادامه خواهد داشت.
موتمنی در پایان گفت: بازار خودرو، بازاری انحصاری است و نهاد‌های نظارتی هم باید رصدی بر آن داشته باشند بطوریکه در یک ماه گذشته، 35 درصد رشد قیمت داشتیم.
نظرات