رویا پردازی ایرانی- استرالیایی؛ همکاری ایدرو و آواس گروپ برای ساخت خودرو برقی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شرکت آواس گروپ استرالیا و ایدرو( سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) برای تولید موتورسیکلت و خودروی برقی باهم توافقنامه امضا کردند.
شرکت آواس گروپ استرالیا متعهد شده است علاوه بر انتقال فناوری، نسبت به سرمایه گذاری 100 میلیون یورویی در حوزه ساخت موتورسیکلت و خودرو و سایر وسائل برقی اقدام کند.
عراقچی ( مدیر امور بین الملل ایدرو): شرکت آواس گروپ استرالیا، ایران را به عنوان مرکز منطقه ای غرب آسیا و روسیه و آسیای مرکزی برای توسعه فعالیت های شرکت خود انتخاب کرده است.
عراقچی افزود: شرکت استرالیایی آواس گروپ متعهد به ایجاد تحقیق و توسعه در کشور و همکاری با سایر شرکت های منطقه ای با نظارت ایدرو شده است. فعالیت آواس گروپ استرالیا به طور عمده بر تحقیق و توسعه، وسائل نقلیه الکتریکی و تولیدات مرتبط و فروش باتری های شارژی با فناوری روز خواهد بود.
این توافقنامه را کریس کاکس مدیر بازرگانی آواس گروپ و عراقچی مدیر بین الملل و بهزاد اعتمادی معاون حمل و نقل ایدرو امضا کرده اند.

نظرات
 
 
 
مرتضی 1397/6/9
این شرکت استرالیایی از کدخدا(آمریکا) اجازه گرفته؟
این قرار داد هم مثل قراردادهای دیگه بعد از مدتی به دلیل تحریمهای آمریکا و غرب به فنا میره. مثل قرار داد ایران خودرو با شرکت پینین فارینا برای طراحی و ساخت سه پلتفرم جدید که آخرشم معلوم نشد چی شد .
جوان بیکار 1397/6/9
این عراقچی رئیس ایدرو کدوم یکی از برادر زاده های عباس عراقچیه ،فکر کنم سهم ایشون هم قراره رانت تولید خودروی برقی باشه
افشین 1397/6/9
حالا تا کی بشه ماشین برقی تولید بشه و با چه قیمتی وارد بازار بشه احتمالا ما پیر شدیم رفته یا شاید هم مردیم ! فقط امیدوارم اول وارد صنعت حمل و نقل شهری بشه که واقعا لازمه و دیگه این هوا قابلیت تنفس نداره !

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران