برخورد قاطع دولت با احتکار خودرو

ایرنا : رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان بر عزم دولت برای برخورد با محتکران تاکید کرد و گفت: چنانچه احتکار در هر زمینه برای وزارت صنعت، معدن و تجارت محرز شود، با آن برخورد جدی خواهد شد و اطلاع‌رسانی لازم نیز انجام می‌گیرد.محمود نوابی در واکنش به اخبار احتکار خودرو ازسوی تولید‌کنندگان افزود: طبق گزارشی که خودروسازان داده‌اند، تعدادی از خودروهای تولید شده هنوز به مرحله تجاری نرسیده‌اند و تولیدکننده مجبور است این خودروها را تا کامل شدن فرآیند تولید در انبار نگهداری کند.وی توضیح داد: دلیل وارد نشدن این خودروها به بازار نقص در تعدادی از قطعات آنها است و با تامین قطعات این خودروها در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان، همچنین ضمن مردود دانستن موضوع عرضه قطره‌چکانی خودرو در بازار اظهار کرد: اکنون خودرو در کشور یک کالای مصرفی محسوب نمی‌شود و بسیاری از مردم به‌عنوان کالای سرمایه‌ای به آن نگاه می‌کنند.نوابی در زمینه پرونده‌های تشکیل‌شده در زمینه خودرو گفت: اکثر شکایت‌ها و پرونده‌های این حوزه به خودروهای وارداتی مربوط می‌‌شود؛ در این زمینه افرادی با بیان اینکه شرکت‌ها وجه بالایی را برای فروش خودرو از آنها دریافت کرده، اما پاسخگوی مشتریان خود نیستند، به طرح شکایت پرداختند. این مقام مسوول خاطرنشان کرد: اکثر شکایت‌هایی که در رابطه با خودروهای داخلی تنظیم شده مربوط به تاخیر در تحویل و یا نقص فنی در ساختار خودرو است.پیش از این محمدرضا نجفی‌منش، رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور اعلام کرد: مقدمات ترخیص بخشی از قطعات موردنیاز خودروسازان فراهم شده که می‌توان با استفاده از آنها نزدیک به ۲۰ هزار دستگاه خودرو را تکمیل و روانه بازار کرد.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 
داود 1397/6/11
به اطلاع دوستان خودم برسانم تمامی افزایش قیمتهای کف بازار توسط عاملان تولید کنند ه گان خودرو هستند وبس آنها می خواهند قیمت خودرو را به قیمت های کاذبی که خودشان ایجاد کرده‌اند برسانند و انشاءالله با هوشیاری مسئولین خدا شنا س این آرزو را به گور ببرند
جواد 1397/6/11
نیاز به برخورد با خودروسازها نیست . تعرفه واردات خودرو با نرخ آزاد را پائین بیاورید ، هم دولت سود میکند و هم به حق مردم اجحتف نمیشود و هم خودروسازها به التماس کردن به خریدار خودرو میگردند .
ahmad 1397/6/11
خخخخخخخخ....
تولید کننده و نظارت کننده وقتی یکنفر باشد نتیجه کاملا مشخصه. در متن هم نتیجه هست؛ عرضه قطره چکانی مردود است!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران