گل به خودی ترامپ؛ توقف فروش خودروهای ساخت چین فورد در خاک آمریکا

رئیس فعالیت های آمریکای شمالی شرکت فورد اعلام کرد، به علت تعرفه بالای آمریکا بر واردات چین، فروش خودروهای خود که در چین تولید می‌شوند را متوقف خواهد کرد.
تصمیم شرکت فورد در حالی صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ با وضع تعرفه 200 میلیارد دلاری واردات از چین باعث تشدید جنگ تجاری بین دو کشور شده است.
کومار گالهوترا رئیس آمریکای شمالی شرکت فورد در جمع خبرنگاران گفت: با اعمال این تعرفه های سنگین قیمت فروش فورد مدل فوکوس اکتیو که در چین به تولید می‌رسد در آمریکا بسیار بالاتر خواهد بود.
او افزود: ما برای لغو فروش فورد مدل فوکوس اکتیو در آمریکا تصمیم گیری کردیم، اما برنامه‌هایی که برای ساخت و فروش آن در آمریکا و چین داشتیم هنوز به قوت خود باقی است.
شرکت فورد قبل از این تصمیم گیری واردات مدل سدان خودروی فوکوس خود را از چین بخاطر تعرفه بالا لغو کرده بود.
در این بین شرکت جنرال موتورز بر خلاف رقیب خود به دنبال معافیت از تعرفه های 25 درصدی وضع شده بر واردات از چین است تا بتواند خودروی بیوک انویژن خود را وارد کند.
نظرات
 
 
 
ارمان 1397/6/16
تمام سایتهای ایرانی میخوان ترامپ رو احمق جلوه بدن..مثل تیتر همین خبر
چین بزرگترین رقیب اقتصادی امریکا هست
ترامپ با وضع تعرفه سنگین هم فروش صنایع چینی رو پایین میاره
هم شرکتهای امریکایی که برای کارگر ارزان توی چین خط تولید زدن مثل اپل...اچ پی فورد ..و خیلی های دیگه...رو میخواد مجبور کنه که تولیدشون رو توی امریکا انجام بدن
با یک تیر داره ۲ نشون میزنه
محمد 1397/6/17
آقا اونا اونجا تو آمریکا اگه فورد نداشته باشن مجبور نیستن 6میلیون نفری بریزن سایت پیش فروش گاری رو تکمیل ظرفیت کنن بره!!!! اونجا یه مدل نباشه صدتا بهترش هست!!!
گل بخودی؟
مردود اعلام شد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران