مشکلات بی پایان در بازار لوازم یدکی خودرو و افزایش قطعات تقلبی

بازار لوازم یدکی کشور با وجود تحریم های صنعت خودرو با مشکلات زیادی روبه رو شده است و این مشکلات جدی است. مهمترین ضعف بازار لوازم یدکی خودروی کشور افزایش تعداد برند، قعطات تقلبی و نامرغوب است.
یکی از مشکلاتی که بازار لوازم یدکی کشور در تامین لوازم یدکی خودرو با گیربکس اتوماتیک دارد، وجود فیلتر روغن گیربکس تقلبی در بازار است. در صورت تقلبی بودن این محصول و نصب در خودرو، باعث می‌شود تا مدار هیدرولیکی و قطعات داخلی گیربکس آسیب دیده و همچنین قادر به جذب ذرات محلق روغن نیز نباشد.
فیلتر روغن تقلبی تحمل فشار بالا را ندارند و به سرعت دچار آسیب و پارگی می‌شوند.در صورت پارگی نیز هزینه های زیادی برای تعمیر قطعات آسیب دیده از جمله شیرهای هیدرولیکی و قطعات داخلی گیربکس بر صاحب خودرو تحمیل خواهد شد.
به صاحبان خودرو توصیه می‌شود به دلیل عدم شناخت از اصل یا تقلبی بود قطعه حتما برای تعویض قطعه خود به نمایندگی های مجاز مراجعه کنند.
نظرات
 
 
 
سپهر 1397/6/18
من بعد از مدت ها گشتن دنبال قطعه به یک جمله ی تکراری می رسیدم " قطعه نداریم، دیگه وارد هم نمیشه!"

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران