توقف تولید تویوتا در ژاپن به‌خاطر زلزله

دنیای اقتصاد : شرکت خودروسازی تویوتا اعلام کرده است بخش عمده‌ای از تولید محصولات خود در ژاپن را به‌دلیل بروز زلزله مرگباری که در شمال این کشور رخ داد متوقف می‌کند. بنابر اعلام این شرکت کارخانه‌های تولیدی تویوتا از روز شنبه فعالیت خود را متوقف خواهند کرد.
براساس بیانیه‌ای که این خودروساز منتشر کرده‌است تویوتا فعالیت کارخانه‌های کیوشو و تاهارا را که وظیفه تولید خودروهای لکسوس و لندکروز را برعهده دارند متوقف می‌کند. برخی از این خودروها به بازار آمریکا صادر می‌شوند. آکیکو کیتا، سخنگوی شرکت تویوتا اعلام کرد این شرکت همه خطوط تولید تویوتا و لکسوس را در ژاپن تعطیل می‌کند. این برنامه شامل کارخانه دایهاتسو که خودروهای تویوتا را تولید می‌کند نمی‌شود. این خودروساز دارای ۱۸ کارخانه تولیدی در ژاپن است. زلزله‌ای که ۶ سپتامبر در جزیره هوکایدو واقع در شمال ژاپن رخ داد منجر به کشته شدن بیش از ۱۰ نفر و قطع برق این جزیره شد. تویوتا در این جزیره دارای کارخانه تولید جعبه دنده‌های اتوماتیک است.
نظرات
 
 
 
ناصر 1397/6/19
ایکاش توی جزیره جاده مخصوص ما که این درشکه وفرقون سازهای وطنی مشغول تولید درشکه وفرقون های ۲۰ سال پیش هستند که تاحالا فرم لاستیک این فرقون ها ودرشکه ها راهم عوض نکردن هم این زلزله بیاد که دیگه بترسن این مرکب مرگ ها را کپی پیست نکنن اونهم بانوبت سال آینده بخوان بدن بملت وهرروز هم تقاضای افزایش قیمت کنن بابابخدا اگه درش راببندن چینی ها راهم اخراج کنن ملت راضی ترن چقدر ماعقب افتادیم توی این چندسال بااین قراضه ها وآهن پاره ها باباماشینی که ببری کارواش یاازموتورش آب بیاد جلوپا یاآب بره توی صندوق عقبش وچراغهای جلو وعقبش دیگه نبایدتقاضای افزایش قیمت کسی داشته باشه اینها چقدرپرروهستن متاسفانه سازمان استانداردهم روز بروز تعدا د ستاره هاش رادرمورد این ۳ خودروساز بیشتر میکنه اونوقت ستاره که کم میاره ازماشین های چینی ستاره قرض میگیره مثلا به ساندرو ۴ ستاره میده که با امکانات فنی وایمنی خیلی بیشتر دراروپا ۳ ستاره داره ولی اونهایی که اومده توی ایران که امکاناتش هم کمتره ۴ ستاره میده اینها یعنی ستاره های کیلویی ملت که نفهم نیستند که نفهمن دستشون با مونتاژ کارها تویک کاسه هست آخه ۲۰۷ چی داره که ۴ ستاره اینها ۲۰۷ را باسراتو کره ای اشتباه گرفتن اونه که ۴ ستاره کیفی ازیوروانکپ گرفته نه ۲۰۷ وساندرو

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران