فراخوان 7800 دستگاهی ب ام و در چین؛ احتمال آتش سوزی مدل های دیزلی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
خودروساز مطرح آلمانی، بی ام و، که خودروهایش در سراسر دنیا و از جمله بازار بزرگ چین طرفداران بسیاری دارد، تعداد 7800 دستگاه خودرو از تولیداتش را به دلیل نقص فنی در سیستم پمپ سوخت و سیستم چرخش گازهای حاصل از احتراق در اگزوز فراخوانی کرد. پیش از این نیز فراخوانی برای مدل دیزلی بی ام و در کره جنوبی صادر شده بود. در شرایطی که رقابت بین دو غول خودروسازی آلمانی، بنز و بی ام و از همیشه شدیدتر است، اعمال این فراخوان ها می تواند بر وجهه این شرکت بزرگ اثر منفی بگذارد. مدل X5 دیزلی متهم اصلی این فراخوان عنوان شده است. علاوه بر تاثیر منفی بر وجهه بی ام و، فراخوان های مکرر برای خودروهای دیزلی در سراسر جهان موجب عدم اطمینان مصرف کنندگان به این خودروها شده و دردسر فراوانی برای دیزلی سازان جهان، که بی ام و، بنز و فولکس واگن از بزرگترین ها در این صنعت هستند فراهم آورده است.
وزارت خارجه چین در همکاری با بی ام و در بیانیه ای اعلام داشت تمامی مدل های بی ام و X5 دیزلی که از تاریخ شش ژانویه 2017 تا 21 ژوئن 2018 وارد شده اند، نیاز به بررسی دارند. عملیات بررسی این خودروها از تاریخ 15 اکتبر سال جاری آغاز خواهد شد. بنابر این اعلامیه، خرابی در قسمت پمپ فشار بالای پمپاژ سوخت، عامل اصلی این مشکلات است که حوادث شدیدی را برای این خودروها می تواند در پی داشته باشد. بی ام و ملزم شده است تا پمپ های معیوب را تعویض کرده و با نصب صفحات حفاظتی، از بروز آتش سوزی در صورت عملکرد نا صحیح این خودروها جلوگیری کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران