نمایشی از معجزه فناوری؛ حرکت لودر خودران در هزارتوی شیشه ای! + فیلم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
ماشین‌های خودران در آینده تنها اتومبیل‌های سواری نخواهد بود و وسایل نقلیه تجاری و سنگین وزن هم می‌توانند یکی از گزینه‌های مطلوب برای تبدیل شدن به وسایل نقلیه خودران باشند. البته بحث در مورد سیستم‌های رانندگی خودکار زیاد است و دقیقا نمی‌دانیم که پروژه وسایل نقلیه خودکار چه زمانی به اتمام رسیده و به طور عمومی راه اندازی خواهد شد، ولی این موضوع انکار ناپذیر خواهد بود که در آینده وسایل نقلیه خودران در کنار وسایل نقلیه استاندارد حرکت می‌کنند و یا در آینده دورتر، تمامی وسایل نقلیه خودکار خواهد بود و دیگر نیازی به راننده برای هدایت آنان نیست.
همانطور که گفتیم، سیستم‌های رانندگی خودکار تنها مختص وسایل نقلیه سواری نخواهد بود و بسیاری از شرکت‌های بزرگ خودروسازی و تولید کنندگان وسایل نقلیه تجاری و سنگین وزن به دنبال راه اندازی این سیستم بر روی محصولات خود هستند، بویژه ماشین آلات راه سازی که در شرایط بد آب و هوا و همچنین خطوط جاده‌ای ضعیف و ناایمن می‌توانند کاربردی باشند و از به خطر افتادن جان راننده جلوگیری کند، هرچند به شرطی که کاربرد آنان در همین موارد خلاصه شود، در غیر این صورت آینده شغل انسان‌ها در خطر خواهد بود.
باتوجه به فیلمی که توسط گروه خودروبانک آماده شده و در انتهای مقاله بارگذاری شده است، می‌توانید شاهد حرکت یک لودر بزرگ 11 متری و 38 تنی با سیستم‌های رانندگی خودران تحت عنوان "Sandvik" در بین هزارتوی شیشه‌ای باشید که می‌تواند نوید بخش کارایی سیستم‌های رانندگی خودکار بر روی ماشین آلات راه سازی از جمله لودر باشد که پیشنهاد می‌کنیم به هیچ وجه این فیلم را از دست ندهید. هرچند ناگفته نماند که برای بیش از 20 سال و همچنین بیش از 2 میلیون ساعت، سیستم هدایت خودکار Sandvik در عملیات‌های زیرزمینی خطرناک بکار گرفته شده است و حالا به سطح زمین آمده است تا به ارتقای سطح ایمنی و حفظ جان کاربران کمک کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران