نتیجه مشارکت بین المللی؛ قلب مرسدس در سینه‌ی نیسان

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
نیسان قشقایی جدید سرانجام موتور جدید 1.3 لیتری بنزینی را دریافت کرد که در پروژه‌ ای مشترک بین گروه رنو نیسان و دایملر طراحی شده است. این موتور جدید قرار است جایگزین موتور های قدیمی 1.2 و 1.6 لیتری این خودرو شود. موتور 1.2 لیتری قدیمی قشقایی 113 اسب بخار و موتور 1.6 لیتری نیز 161 اسب بخار قدرت دارند.
موتور جدید 1.3 لیتری در دو نسخه‌ی مختلف با قدرت های خروجی متفاوت عرضه خواهد شد که مدل ضعیف آن 138 اسب بخار قدرت و 240 نیوتن متر گشتاور دارد و نسخه‌ی قوی آن نیز 158 اسب بخار قدرت و 260 نیوتن متر گشتاور دارد.
فعلا موتور جدید به همراه گیربکس شش دنده‌ اتوماتیک عرضه خواهد شد ولی از ماه آینده نیسان از گیربکس دوبل کلاچ 7 دنده خود رونمایی خواهد کرد که این گیربکس تنها در نسخه‌ی قوی تر قشقایی قابل انتخاب خواهد بود ضمن اینکه در صورتی که گیربکس دوبل کلاچ را برای قشقایی سفارش دهید گشتاور تولیدی موتور نیز 10 نیوتن متر افزایش پیدا خواهد کرد.
به گفته مدیر بخش انگلیسی نیسان، تولیدی این موتور 1.3 لیتری جدید پاسخ نیسان به مشتریان و برای همخوانی با نیازهای روز بازار است.
در مقایسه با موتورهای 1.2 و 1.6 لیتری قدیمی، موتور جدید نیسان قشقایی گشتاور بیشتری تولید می کند و آلایندگی آن نیز کمتر است. مصرف سوخت قشقایی با موتور جدید و رینگ های 17 اینچی 5.3 لیتر در هر 100 کیلومتر و با رینگ های 18 و یا 19 اینچی نیز 5.7 لیتر در هر 100 کیلومتر است.
یک خبر بد اما این است که موتور جدید تنها در نسخه‌ی تک دیفرانسیل عرضه خواهد شد و فعلا نمی توان آن را در نسخه‌ی دو دیفرانسیل سفارش داد.
قیمت پایه‌ی نیسان قشقایی با موتور جدید 25 هزار دلار و در در فول ترین نسخه ی دوبل کلاچ 37 هزار دلار است.
نظرات
 
 
 
کوشا 1397/7/11
چطوری...توسان!
چطوووووری...اسپورتیج!
غلام 1397/7/11
در مقایسه با موتور تولیدی سایپا یک لیتری و 160 اسب بخاری عددی نیست!!!!!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران