توزیع بنزین سوپر آغاز شد؛ نوشدارو قبل از مرگ موتورهای توربو

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
به نقل از تسنیم، با گذشت حدود سه ماه از آغاز ایجاد اختلال در تولید و عرضه بنزین سوپر، چند روزی می شود که مجددا عرضه بنزین سوپر با اولویت کلانشهر تهران در جایگاههای مربوطه آغاز شده است.
زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در مصاحبه با خبرگزاری ها درباره توزیع بنزین سوپر در تهران توضیح داد: با برنامه ریزی های انجام شده تولید بنزین سوپر در پالایشگاه امام خمینی شازند آغاز شده و به دنبال تامین این نوع بنزین، توزیع آن در تهران آغاز شده است.
وی افزود: در برخی کلانشهرها نیز که مصرف کننده این نوع بنزین هستند، توزیع بنزین سوپر به تدریج انجام می شود.
در نبود سیاست های کنترل مصرف بنزین، در ابتدای تابستان شاهد روند رو به رشد مصرف بنزین در کشور بودیم تا اینکه در روز سی و یکم تیرماه سال جاری با ثبت مصرف 121 میلیون و 800 هزار لیتر در یک شبانه روز رکورد جدیدی در تاریخ مصرف بنزین کشور ثبت شد.
در میانه تیرماه با شدت گرفتن مصرف بنزین، صنعت پالایش نفت کشور، تولید با تمامی ظرفیت را در دستور کار قرار داد و در ادامه رکوردشکنی های مصرف افسارگسیخته بنزین، بنزین سوپری که روزانه به میزان 3 میلیون لیتر تولید می شد، با اختلاط با بنزین پایه و نفت به 10 میلیون لیتر بنزین با اکتان 87 تبدیل شده و به جایگاههای عرضه سوخت ارسال می شد. این روند، آغاز توقف عرضه بنزین سوپر در کشور بود.
نظرات
 
 
 
سینا 1397/7/12
همش حرف همش حرف!!! من دیروز ۷ تا جایگاه رفتم هیچکدوم نداشتن تهران! اگه کسی جایی دیده میشه بگین کدوم جایگاه داره؟! یعنی تو مملکتی زندگی میکنیم که ماشین میدن دست مردم بعد اولیه ترین چیزی که لازمه یعنی بنزین رو نداریم!!! خدایا چرا اینجا به دنیا اومدبم
ناصر 1397/7/12
دولت محترم ودست اندرکاران دلسوز وزارت نفت والبته دست اندرکاران بسیارزحمت کش وزارت صنعت درطی این سالها بخصوص دردوره دوم ریاست روحانی با اشتباهات فاحش و بدون برنامه لطمات جبران ناپذیری به صنعت نفت وصنعت خودرو واردکرده اند زمانی که مسئولان وزارت صنعت بدون داشتن زیرساخت های لازم درصنعت نفت کشور نباید اجازه ورود ومونتاژ خودروهای توربو را درایران میدادند چون اولا این بنزین سوپری که درایران تولید میگردد ازنظراکتان تفاوت چندانی بابنزین معمولی دراروپا ندارد وحداقل حالا که اجازه مونتاژ وورود این خودروها داده شده باید بابرنامه ریزی منظم نسبت به تامین بنزین سوپر ایرانی بناچاراقدام میکردند یادرفصل زمستان وبهار که جاده های برون شهری وداخل شهری تردد کمتری دارند نسبت به ذخیره حداقل ۳ یا۴ ماهه بقدرنیاز اقدام مینمودند ومشکل اینجاست عمریک موتورتوربو حداقل ۳۰‌ درصد زمان استاندارد استهلاک آن بابنزین معمولی کسرمیگردد واین یعنی مصرف بیش ازمقدارلازم قطعات موتوری وصرف هزینه زیادتر برای صاحبان برند خودرو واشخاصی که ازگارانتی استفاده نمیکنند که تمام این مسائل دراین دوران تحریم یعنی ارزبری بیمورد واتلاف ارز درزمان تحریم حال توسط هرشخصی که پرداخت گردد وچه خوب است ازاین نابسامانی ها که نگرانی مردم درزمینه بنزین سوپر درآینده بوجود میاورد درس بگیرند که درسالهای آتی باچنین معضلی روبرونشوند ازطرفی اکثر جوامع درفکرجایگزین کردن خودروهای هایبرید وبرقی که احتمالا تاسال ۲۰۳۰‌ درآن جوامع بیش از۵ درصد خودرها بنزین مصرف نخواهندکرد ماهم ازحالا بفکر زیرساخت برای خودروها هایبرید وبرقی باشیم که خود در عدم آلودگی وگرمایش زمین موثر خواهد بود بیفتیم ودراین راه قدم برداریم وبنزین وگازوییل که سرمایه نسل های آینده ایران هست را ذخیره کنیم
اهوازی 1397/7/13
بنزین نه ذخیره شده نه زیاد مصرف شده ببخشید یعنی تو این گرونی چقدر مسافرتا زیادتر نسبت به سالهایه قبل شده
بنزین داره به عراق صادر میشه هر روز تعداد خیلی زیاد تانکر سوخت عراقی از اهواز و کرمانشاه و اراک به سمت عراق میرن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران