علت عدم تولید بنزین سوپر در فصل تابستان

اسدالله قره خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره عدم تولید و توزیع بنزین سوپر اظهار داشت: طی صحبت هایی که با مسئولان شرکت پالایش و پخش انجام شده بود قرار بر این بود که از ابتدای مهرماه تولید و توزیع بنزین سوپر شروع شود. دلیل این موضوع مشخص نیست و کمیسیون انرژی مجلس در حال بررسی این موضوع است. وی ادامه داد: کمبود بنزین در تابستان به دلیل افزایش سفرها و افزایش مصرف بنزین تا حدی محتمل بود زیرا پالایشگاه ها بنزین یورو 4 با اکتان 91 و 92 را برای کلان شهرها تولید می‌کردند و برای مدتی تولید بنزین سوپر برای تامین سوخت کشور متوقف شد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، قره خانی در ادامه بیان داشت: تولید بنزین سوپر توسط وزارت نفت برای مدت کوتاهی برای تامین سوخت مورد نیاز کشور متوقف شد. همچنین مصرف بنزین سوپر در کشور بالا نبوده و روزانه 3 میلیون لیتر در کشور تولید می‌شود که با پایان سفرهای تابستانی و کاهش مصرف سوخت، تولید بنزین سوپر باید هر چه زودتر آغاز شود.
به دلیل افزایش سفرهای تابستانی و افزایش مصرف بنزین یورو 4 تولید بنزین سوپر متوقف شده بود که مسئولان وزارت نفت قول تولید آن را از ابتدای مهرماه داده بودند که تا این لحظه بنزین سوپر تولید و توزیع نشده است.
نظرات
 
 
 
نوید ج 1397/7/13
بنده شهرستان جهرم زندگی میکنم. هنوز نه در جهرم نه شیراز بنزین سوپر گیر نمیاد. نمیدونم چطور میگن مشکلش حل شده. حتی مکمل مطمأن هم وجود نداره.
محمود 1397/7/14
مسخره ست که یک نفر نیست که به طور دقیق مشخص کنه اکتان بنزین معمولی یا یورو 4 ، دقیقا چنده ؟ 87 ، 91 یا 92 ؟
اگر اکتان این بنزین مثلا 92 باشه اونوقت میشه از اون در بعضی موتورهای توربو استفاده کرد . ولی اگر 87 باشه واقعا غیر قابل استفاده برای موتورهای توربو محسوب میشه .
خسروی 1397/7/14
خیلی جالبه.میگه "برای مدتی تولید بنزین سوپر برای تامین سوخت کشور متوقف شد".
به همین راحتی.
پس تکلیف ماشینهایی که باید بنزین سوپر میزدن چی میشد؟
علی 1397/7/15
شما که راست میگید.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران