مخالفت شورای رقابت با واگذاری قیمت‌ خودرو به ستاد تنظیم بازار

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
محمدرضا نجفی‌ منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه ‌سازی در صحبت‌های اخیر خود اعلام کرد: در جلسه‌ای که هفته گذشته با حضور مدیران ارشد خودروسازان و قطعه‌ سازان و همچنین وزیر کشور با هدف بررسی مشکلات صنایع قطعه سازی و خودروسازی برگزار شد، رییس سازمان حمایت مصرف ‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که قرار شده قیمت ‌گذاری اتومبیل از شورای رقابت به ستاد تنظیم بازار واگذار شود. اما رئیس شورای رقابت که در جلسه حضور داشت با این موضوع مخالفت کرده و افزود که در صورت تحقق این موضوع، به دیوان عدالت اداری شکایت خواهد کرد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، محمدرضا نجفی‌ منش رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌ سازی اعلام کرد که در این جلسه گزارشی از مشکلات صنعت خودرو و قطعه سازی ارائه شد که شامل مواردی از جمله ترخیص مواد اولیه از گمرک به دلیل عدم اختصاص ارز مورد نیاز می‌شود. وی در همین راستا عنوان کرد: در این خصوص مدیرعامل گمرک وعده داد در صورتی که بانک عامل روند تخصیص ارز برای واردات را در دست اجرا قرار دهد، گمرک نسبت به ترخیص 60 الی 70 درصد از مواد اولیه متوقف در گمرک اقدام خواهد کرد.
علاوه بر این، محمدرضا نجفی‌ منش اعلام کرد که در این جلسه گزارشی از مشکلات صنعت قطعه‌ سازی مطرح شده است و اعلام شد که طی چند ماه اخیر حدود 70 واحد قطعه‌ سازی در کشور تعطیل شده و حدود 30 درصد باقی مانده نیز بخشی از نیروهای شاغل خود را تعدیل کرده‌اند که در همین راستا وزیر کشور وعده داد مشکلات موجود را پیگیری کرده و برای رفع آن‌ها تمهیدات لازم انجام شود.
نظرات
 
 
 
ناصر 1397/7/14
تاکی وعده وعید ولی عملی درکارنیست وزیرکشور کاراصلی رارها کرده به کمک وزیرصنعت آمده که جای تقدیر دارد !!!
  • امیر 1397/7/15
    کار اصلی وزیر کشور چیه؟
    اصلا کار همه اینا چیه؟
    پول مفت ملت رو میخورند و اوضاع رو بدتر میکنن
امیر 1397/7/14
اول اینکه قطعه سازان از چند سال پیش تعدیل نیرو کرده بودند و قطعه از چین وارد میکردند و مارک ساخت ایران میزدند و... آمارشونو من یکی دارم که دستی در کار دارم و...
دوم اینکه آقایون مفت خور دنبال گرونتر کردن این خودروها هستند. بعد از 40 سال به چی افتخار میکنید؟ به اینکه 20 سال پیش پراید رو از کره آوردید تا الان فاتحه خوندید به همون پراید کره ای و...
قیمت این ماشین الان نباید بیشتر از 7میلیون باشه. بقیه ماشینها هم به نسبتش...
ملت پول مفت ندارن بدن به شماها
خیریه هم نیست
اگه پول بیشتری میخواین برین سر چهارراه مثل متکدیان کار کنید. اینجوری خیلی آبرومندتره تا اینکه اینطور رفتار کنید

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران