رکود کامل؛ نتیجه انتظار فراگیر کاهش قیمت خودرو در شرایط تورمی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
روز سه‌ شنبه گذشته به دنبال سقوط نرخ ارز در بازار، سعید موتمنی اعلام کرد که قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار به طور متوسط بین 2 الی 50 میلیون تومان کاهش را تجربه کرده است و در روزهای بعد آن شاهد ثبات نسبی نرخ ارز آزاد در قیمت‌های کاهش یافته بودیم. در همین خصوص وی اضافه کرد: اگر ثبات نرخ ارز آزاد در قیمت‌ کاهش یافته در روزهای آتی ادامه داشته باشد، دوباره شاهد موج جدید کاهش قیمت‌ بین خودروهای موجود در بازار خواهیم بود.
سعید موتمنی به عنوان رئیس اتحادیه نمایشگاه‌ داران و فروشندگان خودروی تهران اضافه کرد: اگر نرخ ارز آزاد در قیمت‌های فعلی در چند روز آینده تثبیت شود، بسیاری از مردم که اقدام به خرید و نگهداری خودرو با هدف افزایش قیمت‌ها کرده‌اند، تمامی آنان باتوجه به شرایط فروشنده شده و در ادامه با افزایش عرضه در بازار خودرو، شاهد ریزش قیمت‌ها و کاهش آنان به میزان قابل توجهی خواهیم بود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، سعید موتمنی در ادامه صحبت‌های خود اضافه کرد: اگر در روزهای آتی علاوه بر تثبیت نرخ، شاهد کاهش بیشتر قیمت ارز در بازار آزاد باشیم، کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو بیشتر از میزان پیش بینی شده خواهد بود. تثبیت نرخ ارز آزاد باعث خروج دلالان از بازار خودرو خواهد شد و اگر نرخ ارز در قیمت مشخصی به ثبات برسد، دلالان صنعت خودرو از نوسانات صعودی نرخ ارز ناامید می‌شوند و دیگر انگیزه‌‌ای برای نگهداری خودرو با هدف افزایش نرخ ارز و کسب سود بیشتر نخواهند داشت، در همین راستا برای جلوگیری از ضرر خود نسبت به فروش ماشین‌های خریداری شده اقدام خواهند کرد و افزایش عرضه در بازار می‌تواند به کاهش قیمت خودروها کمک کند.
نظرات
 
 
 
سهیل 1397/7/18
مصرف کننده واقعی پول کافی برای خرید خودرو نداره وگرنه کسی که ماشین نیاز داره و پول کافی داره منتظر کاهش قیمت خودرو نمی مونه
Alirexa 1397/7/18
دلار که باز 15 تومن شد کاهش نرخ ارز کجا بود
ناصر 1397/7/19
اولا این خودروهای ایرانی داخل بازار مدل ۹۷ بمراتب ازکیفیت وامنیت پایین تری نسبت بمدلهای ۹۵ یا۹۶ برخوردارهست دوما تورم بگونه ای است که هنوز تحریم نفتی اعمال نشده وقطعا درماه آینده ازتورم بالاتری برخوردار خواهیم شد دوما ملت پولی بااین مبالغ دراختیارندارند که بتوانند دربازار آزاد خودروبخرند سوما آنهایی که ثبت نام هم میکنند اشتباه محض است چون نه قیمت نه مدل نه زمان تحویل مشخص نه استانداردهای ۸۵ گانه هیچکدام مشخص نیست ازطرفی اگر تمام این موارد هم بدرستی انجام گردد تا ۱ سال دیگر خودرویی زیر پای ثبت نامی ها نخواهد آمد وعده زیادی هم تحریم کرده اند بازار رکود ببشتری درآینده پیداخواهد کرد چون هزینه زندگی برای ملت سرسام آورشده ودرآمدی نیست حال خودرو به چه دردی میخورد وقتی اکثرا هزینه خرید مایحتاج اصلی زندگی را نمیتوانند تامین نمایند خودرو رانمیتوان خورد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران