طرح مجلس برای الزام خودروسازان به اسقاط

ایسنا : عضو هیات‌مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروی فرسوده گفت: هفته گذشته کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصویب کرد که خودروسازان به‌ازای هر چهار دستگاه خودروی تولیدی، یک دستگاه خودروی فرسوده را از رده خارج کنند.
مصطفی جودی اظهار کرد: براساس مصوبه سال ۱۳۸۸ هیات دولت، خودروسازان باید معادل ۳۰ درصد تولیداتشان و وارد‌کنندگان خودرو نیز متناسب با حجم واردات، تعدادی خودروی فرسوده را از رده خارج و گواهی اسقاط ارائه می‌کردند. وی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۲ اجرای این قانون برای وارد‌کنندگان خودرو آغاز شد خاطرنشان کرد: با این حال خودروسازان از اجرای این قانون خودداری کردند تا اینکه سرانجام سال گذشته هیات دولت مصوبه پیشین خود در زمینه الزام خودروسازان به اسقاط خودروهای فرسوده را لغو کرد.

عضو هیات‌مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروی فرسوده ادامه داد: این در حالی است که از ابتدای تیرماه با ممنوع شدن واردات خودرو، فعالیت وارد‌کنندگان خودرو متوقف و به‌دنبال آن اسقاط خودروهای فرسوده نیز با توقف روبه‌رو شده است.وی افزود: در چنین شرایطی هفته گذشته کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تبصره‌ای به ماده ۸ قانون هوای پاک اضافه کرد که براساس آن خودروسازان به ازای هر چهار دستگاه خودروی تولیدی باید یک خودروی فرسوده را از رده خارج کنند.
نظرات
 
 
 
مهدی 1397/7/16
ینی این طرح و نمایندگان دارند بدون هماهنگی خودرو سازها می دن؟ احیاناً فیلمی نیست که بگن ما اونها رو مجبور کردیم؟به نظرتون اینجوری فروش با قیمت بالا توجیه نمیشه؟
یه سوال دارم اصولا تا حالا مجلس یک طرح برای رفاه و آسایش و خدمت رسانی به ملت تصویب کرده؟ فقط یک طرح؟
ناصر 1397/7/18
لازم نیست دولت فشار به لگن ساز وارد کنه برای اسقاط خودروهای ۲۰ ساله که هیچی ندارن فقط کافیه دولت عوارض وهزینه های گمرکی واون ۱۰ درصد جدید برای شماره گذاری راحذف کنه وارادات خودرو راهم تاهمون ۴۰ هزاردلار آزادکنه ارزهم کسی نمیخواد آزاد تهیه میکنن واردکننده ها اونوقت خواهیم دید که نه تنها خودروهایی که بدرخواست دولت ۲۰ سال به بالاعمردارن وبایداسقاط بشن بلکه مالکین خودروهای ۱۰ ساله مربوط به لگن سازی های جاده مخصوص هم خودشون تقاضای اسقاط خواهند کرد ولی متاسفانه دولت وکل کابینه سرنا راازطرف گشادش باد میکنن که اینهمه خودروی فرسوده داریم شما کافیه یک ماشین حتی کره ای که ۲۰ سال قدمت داره توی ایران بایکدونه پیکان یا یکدونه لگن دیگه که ۲۰ سال پیش توسط سایپا یا ایران درشکه تولید ومونتاژ شده بگذارید بغل هم فرق این دوتا رامیبینید چیه فقط ادای کشورهایی که برای جلوگیری ازآلودگی هوای شهرهاشون دل میسوزانند را درمیاره دولت واگر ملت وحتی خودشون میتونستن درهوای زمستان تهران وشهرهای بزرگ بخصوص صنعتی کشور نفس بکشن اصلا به فکر اسقاط نبودن منتهی همون قضیه سرنا ودهانه گشاد راکه عرض کردم هست

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران