تقلا برای حفظ سنت؛ مزدا درصدد ساخت موتور های روتاری با سوخت گاز مایع LPG

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
مزدا همچنان علاقه زیادی به موتورهای روتاری دارد و قصد دارد تا از این موتورها کم سر و صدا در مدل های آتی خود به عنوان ژنراتور استفاده کند. مزدا موتورها روتاری را به عنوان منبعی برای شارژ کردن باتری خودروهای خود استفاده خواهد کرد تا به این ترتیب شعاع حرکتی آنها را افزایش دهد.
جزییات این طرح جدید مزدا افشا نشده است اما مزدا اعلام کرده است که موتورهای روتاری جدید کوچک تر و قوی تر خواهند بود. مزدا همچنین گفته است که موتور های روتاری آینده این شرکت قابلیت کار با سوخت LPG را نیز خواهند داشت.
مزدا قصد دارد تا دو مدل خودروی برقی جدید را به بازار معرفی کند که یکی از آنها از نوع تمام برقی بوده ولی دیگری از موتور احتراقی برای شارژ کردن باتری ها بهره مند است. این مدل ها در سال 2020 به بازار خواهند آمد و مزدا قصد دارد تا سال 2030 حدود 95 درصد از محصولات خود را الکتریکی کند.
مزدا در کنار توسعه موتورهای برقی به توسعه سری موتورهای اسکای اکتیو خود نیز خواهد پرداخت که فاقد شمع هستند. این کارها بخشی از برنامه مزدا برای به نصف رساندن آلایندگی محصولاتش تا سال 2030 در مقایسه با سال 2010 هستند.
نظرات
 
 
 
ممل امریکن 1397/7/20
اقا سلام این که عکس موتور پیستونیه روتاری جور دیگس☺
رضا 1397/7/20
متوجه نشدم . یعنی چی فاقد شمع هستن ؟ پس چطور احتراق صورت میگیره؟؟؟
  • ژاپن 1397/7/21
    ماشینهای دیزل هم فاقد شمعن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران