چرا خودروهای وارداتی از گمرک ترخیص نشد؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مهدی دادفر به عنوان دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفت و گو با رسانه‌های خبری اعلام کرد: حدود 2 ماه است که گمرک آمادگی خود را برای ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات اعلام کرده است، اما مشکل اصلی ترخیص خودروهای وارداتی از سوی سازمان توسعه تجارت بوده و در این بین گمرک نقشی برای ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات ندارد.
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در ادامه صحبت‌های خود اضافه کرد: سازمان توسعه تجارت به واردکنندگان خودرو اعلام کرده است که استعلام‌های لازم از حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت را دریافت کنید، این درحالی است که حراست نیز اعلام کرده این موضوع ارتباطی به این بخش نداشته و فهرست خودروهای قانونی و غیرقانونی به تفکیک در اختیار واردکنندگان قرار گرفته است، در همین رابطه این امکان وجود دارد که وارد کنندگان اتومبیل نسبت به ترخیص خودروهای خود اقدام کنند، اما در عمل این اتفاق نمی‌افتد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو، مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اعلام کرده است که در حال حاضر 14 هزار خودرو دپو شده در گمرکات وجود دارد و براساس اعلام آمارهای قبلی، 6481 دستگاه خودرو به صورت غیرقانونی وارد کشور شده و بر همین اساس خودروهای باقی مانده امکان ترخیص خواهند داشت اما سازمان توسعه تجارت همکاری لازم را در این خصوص با وارد کنندگان اتومبیل انجام نمی‌دهد.
مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اعلام کرد، مستثنی شدن خودرو از دستورالعمل ابلاغی توسط معاون اول رییس جمهوری نیز با هدف به چالش انداختن فعالان این حوزه بوده است، در غیر این صورت این امکان وجود داشت که با اتومبیل هم مثل سایر کالاهای وارداتی برخورد شود، ولی در حال حاضر واردکنندگان نیاز به دریافت تاییدیه از سوی سازمان توسعه تجارت دارند. حال این سازمان روزانه دریافت تاییدیه‌های مختلف را لازمه ترخیص خودروهای دپو شده عنوان می‌کند و واردکنندگان هم تاکنون موفق به ترخیص نشده‌اند.
نظرات
 
 
 
مصطفی 1397/7/25
هر کی میاد یه کاری میکنه که از قبلیبه نیکی یاد کنیم. باز خدا نعمت زاده رو رحمت کنه زمان اون خیلی سر و سامون دار تر بود
  • Aryan 1397/7/25
    زمان اون سایتو بستنو این بدبختی شروع شد
افشین 1397/7/27
چرا خودروهای وارداتی از گمرک ترخیص نشد؟
چون زروشون میرسه میتونند ترخیص نمی کنند !

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران