هزینه ارسال پیامک تخلف برعهده رانندگان متخلف

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در روزهای گذشته خبری در رسانه‌ها منتشر شده است که باتوجه به آن، گفته می‌شود نمایندگان مجلس در حال بررسی طرحی هستند که برمبنای آن مسئول ارسال پیامک جریمه تخلفات رانندگی وزارت ارتباطات باشد و هزینه پیامک از مالک خودرو اخذ شود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از اخبار خودرو، طرح الحاق یک تبصره به ماده ‌۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب سال‌۸۹ در مجلس شورای اسلامی به‌ تازگی اعلام وصول ‌شده است و در همین رابطه به‌ منظور تسریع در دریافت مبالغ جرایم رانندگی از متخلفان، وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات وظیفه خواهند داشت تا پس از اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، جریمه تخلف از مقررات راهنمایی و رانندگی را به ‌صورت پیامک و به رانندگان متخلف وسایل نقلیه اطلاع رسانی کنند، با این تفاوت که در این طرح هزینه ارسال پیامک از رانندگان و مالکان وسایل نقلیه متخلف کسر خواهد شد. گفتنی است که این طرح در جلسه علنی و در تاریخ 15 مهرماه 97 با دریافت 30 امضای نمایندگان مجلس اعلام وصول شده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران