تولید خودرو کاهش یافت

ایسنا : براساس جدیدترین گزارش منتشره ازسوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید انواع خودرو در شهریورماه امسال با کاهش ۲/ ۴۶ درصدی همراه بوده است. براساس این گزارش، تولید انواع خودرو از ۱۰۵ هزار و ۹۰۴دستگاه در شهریور سال گذشته به ۵۶ هزار و ۹۴۹ دستگاه در ماه مشابه امسال کاهش یافت. در این مدت تولید انواع مدل‌های سواری نیز با کاهش ۴/ ۴۶ درصدی همراه بوده و از ۹۸هزار و ۴۰۷ دستگاه در شهریور سال گذشته به ۵۲ هزار و ۷۰۷ دستگاه رسید.
تولید انواع ون اما با رشد ۵/ ۱۱۲۳ درصدی همراه بوده و از ۱۷ دستگاه در شهریورماه ۱۳۹۶ به ۲۰۸ دستگاه طی شهریور امسال افزایش یافت.طبق آمار اعلامی، تولید انواع وانت نیز ۴/ ۴۶ درصد کاهش یافته و از پنج هزار و ۹۶۱ دستگاه در شهریورماه سال گذشته به سه هزار و ۱۹۳ دستگاه کاهش یافت. طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس افزایش پیدا کرده است؛ به‌نحوی‌که تیراژ این محصولات با رشد ۸/ ۸۱ درصدی از ۷۷ دستگاه در شهریور ۱۳۹۶ به ۱۴۰ دستگاه طی ماه مشابه امسال رسیده است. اما در بخش تولید اتوبوس، خودروسازان داخلی با افت تیراژ مواجه شده‌اند. بنابر آمار اعلامی ازسوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید انواع اتوبوس با کاهش ۶۱ درصدی همراه بوده، چه آنکه از ۱۸۲ دستگاه در شهریور سال گذشته به ۷۱ دستگاه در شهریور امسال رسیده است. ازسوی دیگر اما تولید انواع کامیونت، کامیون و کشنده نیز ۵۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد. بر این اساس، تولید این محصولات از یک‌هزار و ۲۶۰ دستگاه در شهریور ۱۳۹۶ به ۶۳۰دستگاه کاهش یافته است. در نهایت طی شش ماه نخست امسال نیز تولید انواع خودرو با کاهش ۱/ ۱۵ درصدی همراه بوده است. طبق آمار، تیراژ خودروهای داخلی از ۶۸۶ هزار و ۶۸۷ دستگاه طی نیمه نخست سال گذشته به ۵۸۲ هزار و ۷۴۷دستگاه رسیده است.
نظرات
 
 
 
امیر 1397/7/24
از سر ناچاری با مکافات وام و... یکی ازین آشغالها ثبت نام کردم. اما خداوکیلی حتی اگه پولی هم که دادم بره به فنا، امیدوارم این صنعت نابود بشه...
خجالت میکشم از همه دنیا که ایرانی باشم با این صنعت و اوضا...
رسول 1397/7/24
خدا نابودشون کنه که حق مردم رو راحت ضایع میکنن منم با فروش ماشینم شش ماه پیش و با کرفتن وام یه دنا پلاس ثبت نام کردم وبقیه پولم هم کذاشتم که وقتی دعوتنامه میادتکمیل وجهش کنم دعوتنامه که بعد از سه چهار ماه تاخیر هنوز نیامده هیچ معلوم هم نیست کی بیاد درحالی که ماشین هارو احتکار کردن که برای دومین بار قیمتشو ببرن بالا
ویران خودرو 1397/7/24
به امید ورشکستگی فرغون ساز ها
سجاد 1397/7/24
امید دارم که ورشکست بشن و برای همیشه از شر این صنعت مرگبار راحت بشیم.
با کاهش قدرت خرید مردم و همینطور تحریم های آمریکا که امید هست که سایه حلبی سازا برای همیشه از سر ملت ایران پاک بشه مگر اینکه به وام های با بهره 18 درصد مجدد برای خرید به صف بشن!
اردیبهشت پیش پرداخت خرید یه پارس تندرو به سایپا دادم اما الان میگن خودرو تحویل نمیدیم و رنو از ایران رفته... جایگزین میدیم با قیمت جدید و روز تحویل!!!
مسعود 1397/7/27
وقتي توليد خودروي داخلي به نصف و واردات خودرو هم به صفر رسيده، چطوري مي خوان قيمت خودرو رو كاهش بدن؟!!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران