پراید 52 میلیون تومانی؛ تاکسی ارزان قیمت برای عراق و سوریه

داغ شدن بازار خودروهای کارکرده با توجه به وضعیت اقتصادی این روزهای کشور اصلا دور از انتظار نبوده و کاملا قابل پیش بینی بود. به خصوص که واردات خودرو نیز به کشور ممنوع شده و بسیاری از متمولین برای دسترسی به خودروی موردنظرشان امکان خریداری آن به صورت مستقیم را نداشته و ناچار اند به بازار خودروهای دست دوم سر بزنند. بسیاری نیز ترجیح می دهند هزینه خرید یک خودرو صفرکیلومتر را پرداخت نکنند. واقعیت این است که قیمت‌هایی که در بازار خودروهای کارکرده برای بسیاری از خودروها درنظر گرفته می‌شود، با بهای حقیقی آنها فاصله زیادی دارد.
در قیمت گذاری خودروهای کارکرده عواملی همچون سلامت فنی و ظاهری، میزان کارکرد، شرایط بیمه‌ای و مواردی از این قبیل تاثیرگذار بوده اما نمی‌توان به‌طور دقیق تمامی خودروهای کارکرده را در یک رده قرار داد.
در راستای مقایسه بازار خودرو کشور را به دلیل شباهت بالا می توان با بازار خودروی عراق مقایسه کرد. سهم خودروسازان داخلی در بازار خودرو این کشور نسبتا قابل توجه بوده و خودروسازان ایرانی در این کشور حضور پررنگی دارند. خریداران عراقی با توجه به رده ها و برند های مختلف قیمتی موجود در بازار کشورشان به حق انتخاب های نسبتا خوبی دسترسی داشته و می توانند به راحتی خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنند.
در عراق نیز مانند اغلب نقاط جهان متقاضیان خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اوور بیشتر هستند و به همین دلیل قیمت آنها نیز بالاتر ذکر می‌شود. در بازار خودرو این کشور برندهای آمریکایی و ژاپنی از طرفداران بیشتری برخوردار بوده و البته به همین نسبت قیمت بالاتری نیز دارند.
به نقل از سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو، خودروی پراید 7 سال کارکرده با در نظر گرفتن نرخ 10 هزار تومانی دلار در سامانه نیما در طی روزهای گذشته در حدود 52 میلیون تومان در عراق قیمت دارد. گفتنی است که اغلب پراید های موجود در عراق و حتی سوریه از جمله خودروهای صادراتی برای ناوگان تاکسی رانی هستند و کمتر می توان اثری از نمونه های شخصی این خودروها در خیابان ها پیدا کرد. در واقع پراید به سبب هزینه های اندک تعمیر و نگهداری در شرایط عراق و سوریه خودرو قابل قبولی برای ناوگان تاکسی رانی به نظر می رسد.
نظرات
 
 
 
تندیس 1397/7/26
جان من؟؟؟؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران