سن جدید فرسودگی انواع خودرو

شاتا : هیات‌وزیران جدول سن فرسودگی خودروهای شخصی اعم از سواری، استیشن(ون) و سواری کار را ۲۰ سال و خودروی عمومی سواری دوگانه‌سوز ۱۰ سال تعیین کرد.
هیات‌وزیران بنابر پیشنهاد سازمان‌های مسوول ازجمله وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حفاظت محیط‌زیست، سازمان ملی استاندارد و بیمه مرکزی ایران و به استناد قانون هوای پاک همچنین سن فرسودگی خودروهای عمومی شامل سواری تاکسی و استیشن (ون) و سواری کار را بر حسب بنزینی و دوگانه‌سوز بودن ۱۰سال، پایه گاز‌سوز ۱۲ سال و برقی و هیبریدی و نیز تاکسی‌هایی که بنابر پیشنهاد وزارت کشور یا وزارت راه و شهر‌سازی و تایید سازمان حفاظت محیط‌زیست و سازمان ملی استاندارد کماکان کیفیت ارائه خدمات مناسبی دارند را ۱۵ سال تعیین کرد.

بر این اساس وانت پایه گاز‌سوز ۱۵ سال و بنزینی و دوگانه‌سوز دیزلی ۱۴سال تعیین شد. همچنین براساس این مصوبه سن فرسودگی اتوبوس درون‌شهری نیز بر حسب دیزلی بودن ۱۰ سال، پایه گاز‌سوز ۱۲ سال و ‌ اتوبوس برقی منوط به بازسازی و رعایت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ۲۰ سال در نظر گرفته شده است.

با ابلاغ این مصوبه سن فرسودگی مینی‌بوس و میدل‌باس درون‌شهری و برون‌شهری دیزلی ۱۰، ‌پایه گازسوز ۱۲ و برقی منوط به بازسازی و رعایت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ۲۰ سال مقرر شده است. براساس این مصوبه سن فرسودگی اتوبوس برون‌شهری ۱۵ سال و کشنده، کامیون و کامیونت ۲۲ سال، موتورسیکلت بنزینی کاربراتوری ۶ سال، بنزینی انژکتوری ۸ سال، برقی ۱۲ سال و سواری دولتی ۱۵ سال خواهد بود.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 
حسین 1397/7/25
باید یک ون یا مینی بوس با ظرفیت 15 نفر جایگزین مینی بوس های فرسوده شود!
بهتر است هیبریدی گازسوز باشند!
بیشترین الایندگی را خودرو های سنگین دارند و موتورسیکلت ها!
چرا کسی به فکر نیست؟
مظفر 1397/7/25
 در کشو ایران سن فرسودگی خودرو فقط و فقط یک عدد است ، طبق آخرین آمار، در حال حاضر حدود یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار دستگاه خودرو فرسوده در کشور تردد می کنند، در کشورهای اروپایی و حتی آمریکایی، مالیات‌هایی سنگین بر خودروهای قدیمی می‌بندند؛ به‌نحوی‌که مالکان آنها ترجیح می‌دهند نسبت به تعویض خودرو خود اقدام کنند. شرکتهای خودرو سازی هم برای تعویض خودرو شرایط اقساط و تخفیف قائل میشوند.
mohammad 1397/7/25
دمشون گرم.چه سن و سالی....بعد انتظار دارن آلودگی هوا کم بشه....تو تصادفات کمتر مرگ و میر داشته باشیم......قیمت خودرو منطقی باشه همه این سالا باید نصف بشه.یعنی بیست سال باید با ترس و لرز پشت فرمون پراید بشینیم..
مهدي 1397/7/26
به نظر من خودرويي فرسوده هست كه مالك ان بهش رسيدگي لازم نداشته،و از سن خودرو نبايد اسم فرسوده گذاشت،خودوهايي هستن كه مدل بالايي دارن اما به دليل نگهداري بد از خيلي خودروهاي مدل پايين الودگي و خطر تصادف بيشتري دارن،واقعا بعضي از خودروهاي قديمي به دليل كيفيت بالاي ساخت و شرايط خوب نگهداري حيفه اسم فرسوده روشون گذاشت.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران