روند ادامه‌دار افزایش تورم خودرو

دنیای اقتصاد : بانک مرکزی تغییرات شاخص بهای تولیدکننده را در شهریور‌ماه امسال در شرایطی منتشر کرد که طبق آن، تورم تولیدکننده بخش تولید وسایل نقلیه موتوری در این ماه نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری یافته است.
طبق این آمار تورم تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم تریلر نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۶/ ۱۴ درصد افزایش داشته است. این موضوع در حالی است که تورم شهریور‌ماه سال ۹۶ نسبت به ماه مشابه آن در سال ۹۵، معادل ۶/ ۹ درصد بوده است. این مساله گویای رشد ۵ درصدی تورم بخش تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم تریلر در مدت ذکر شده است. همچنین داده‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد که تورم ماهانه بخش خودرو یعنی مقایسه تورم شهریور نسبت به مرداد ماه گذشته نیز افزایش داشته است؛ به‌طوری‌که تورم تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم‌تریلر در شهریورماه سال‌جاری نسبت به ماه قبل افزایش ۱/ ۲ درصدی داشته است. همچنین براساس آمار بانک مرکزی، بررسی تورم قطعات و لوازم جانبی خودرو در شهریورماه امسال نسبت به ماه قبل نیز ۴/ ۵ درصد افزایش یافته است. این موضوع در حالی است که تورم شهریور‌ماه تولید قطعات و لوازم جانبی خودرو در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته، افزایش ۶/ ۱۸ درصدی را نشان می‌دهد. افزایش تورم بخش خودرو در شهریور‌ماه به معنی آن است که هزینه تولید خودرو در کشور در ششمین ماه سال‌جاری افزایش پیدا کرده است. در شرایطی این آمار افزایشی است که بسیاری از دست اندر کاران زنجیره خودروسازی کشور دلیل عمده آن را روند صعودی نرخ ارز در کنار مشکلات ناشی از تحریم‌ها می‌دانند.این مشکلات سبب شده تا خودروسازان و قطعه‌سازان، بارها خواستار افزایش قیمت محصولات داخلی شوند.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 
امیر 1397/7/30
یه عده آدم ( البته نه شاید آدمند چون که از محنت دیگران بی غمند) نشستند برای رد گم کردن کلی عدد و اعشار سر هم کردند که دنبال زدن جیب مردم باشند...
خودشون میدونند دارن دروغ میگن، ما هم میدونیم دارن دروغ میگن، خودشون میدونن که ما میدونیم دارن دروغ میگن. اما باز دروغ میگن...
دیگه همه میگن خودمون خواستیم این بلا سرمون بیاد...
خب کی میخوایم بلاگردان خودمون بشیم؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران