نتیجه تست تصادف رنو کولیوس منتشر شد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
موسسه ANCAP استرالیا که تست های تصادف خود را بر اساس تست های یورو NCAP انجام می دهد در جدیدترین آزمایشات به سراغ رنو کولیوس جدید رفته است و این خودرو موفق به دریافت 5 ستاره ایمنی از این سازمان شده است.
این تست روی مدل 2017 تک دیفرانسیل رنو کولیوس انجام شده است و در این تست وجود سیستم ترمز اضطراری و سیستم رادار بین خطوط نیز لحاظ شده است.
با این امکانات رنو کولیوس جدید موفق به دریافت 5 ستاره کامل شده است و امتیاز این خودرو 32 از 38 است.

رنو کولیوس

رنو کولیوس

میزان حفاظت کولیوس هم 84 درصد ارزیابی شده است و در تست جانبی نیز توانسته نمره کامل را دریافت کند. همچنین کولیوس در تست حفاظت از سرنشین خردسال نمره 79 درصد و در تست حفاظت از عابر پیاده نمره 62 درصد را دریافت کرده است.

رنو کولیوس

رنو کولیوس

رنو کولیوس که به نوعی برادر دو قلوی نیسان ایکس تریل است در ماه گذشته توانسته فروش 193 درستگاهی را در استرالیا ثبت کند که از این نظر با ون ترافیک برابری می کند. از ابتدای سال تا کنون هم 2379 دستگاه از این خودرو به فروش رفته است که در مقایسه با زمان مشابه سال 2017 هفت دهم درصد کاهش یافته است.
نظرات
 
 
 
آرمین 1397/8/4
کولیوس 2017 تاحالا از چهار موسسه 5 ستاره ایمنی گرفته
اروپا Euro-NCAP
A-NCAP استرالیا
کره جنوبی K-NCAP
C-NCAP چین
  • ناصر 1397/8/5
    درپاسخ به آرمین دوست محترم یک نگاه به عکس دوم بکنید ببینید حدود ۳۰ سانتیمت شاید هم بیشتر دراثر برخورد به ستون کاملا به داخل ماشبن آمده واین یعنی اگر باحضور راننده واقعی دراین خودرو چنین برخوردی صورت بگیرد راننده بطورحتم ضربه مغزی خواهد شد چون ایربگ جانبی جلو و پرده ای ازهرجنسی باشند به محض برخورد بازشده باد میشوند وبلافاصله خالی میشوند که نمیتواند ممانعت ازبرخوردسر راننده باجسم برخوردکننده بنماید فقط نگاهی به تست های تصادف کلیه اتومبیلهای خارجی بیندازید دراین صحنه هیچکدام اینقدرضعف نشان نداده اند بخصوص ولوو که واقعا ایمن ترین اتومبیل حال حاضردنیاست وتنها اتومبیلی که درجهان تست واژگونی میدهد ولوو بوده شما تست های وللو رانگاه کنید اگرولوو ایمن است و۵ ستاره میگیرد کولیوس درتست بغل ۱ ستاره هم حقش نیست وحتی ولوو درتست واژگونی شیشه ها وسانروف ترک هم برنمیدارند وکلیه ستونها با سه بار معلق خوردن حتی ۱ یانت هم خمیدگی درشان ایجادنمیشود بنز وب ام و واتومبیلهای انگلبسی هم ایمن هستند ولاغیر
پراید سوار 1397/8/4
میگم اینا خجالت نمیکشن با این تست ها؟ ماشین تو عکس دوم که افتضاحه. له شده که کامل.
خیلی مغرورن که حتی یه بار نمیشینن تست تصادف پراید و ببینن و یاد بگیرن.
پراید ما موقع برخورد از بغل کاملا نصف میشه که اینطوری اجازه میده مانع از وسط عبور کنه و سرنشینا با مانع برخورد نکنن.
موقع برخورد از روبرو هم پراید کاملا به شکل مایع درمیاد و از زیر ماشین مقابل رد میشه و از اون طرف در میاد تا موجب واژگونی ماشین روبرو نشه.
چیه این بچه بازی ها که این شرکتهای خارجی از خودشون در میارن،
واللا
ناصر 1397/8/4
عجب تست تصادف جانبی پس داده که تانصف صندلی راننده جمع شده اگر این اتومبیل تست جانبی رابانمره کامل گرفته باشد پس اتومبیلهای دیگر که واقعا درتصادف جانبی درها تاکناره صندلی ها بیشتر داخل نمیروند و۱۰۰ درصد امنیت بیشتری دارند چه نمره ای باید بگیرند تازه درتست تصادف جانبی ستون فلزی که بااتومبیل برخورد میکند ثابت است اماگراتومبیلی دریک ۴ راه باسرعت زیاد به این کولیوس ازبغل برخورد کند چه اتفاقی خواهد افتاد حتما کولیوس ۵ ستاره ۲ قسمت خواهد شد وسرنشینان عقب ازسرنشینان جلو فاصله زیادی خواهند گرفت وبابدن پاره پاره به بیرون هم پرتاب خواهند شد نه رنو زوده که به پای ولوو وبی ام و یا مرسدس بنز برسه والا ولوو اگه وارد بشه از رنو خیلی مطمئن ترهست لااقل اگردرتصادف جرحی هم بوجودبیاید قطعا سرنشینان بسلامت گذرخواهندکرد وازمرگ حتمی نجات پیدا میکنند البته رانندگان جوان وپرشور درسراسر دنیا باید ایمنی خود وسرنشینان خودروشان وخودروی دیگران را مقدم به لذت هایی که باعث اینگونه حوادث خطرناک میگردد دانسته ورعایت کامل مقررات وایمنی را در رانندگی خود بنمایند به امیدآنروز که لااقل درایران هیچگاه شاهد چنین تصادفات مرگباری نباشیم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران