نگاهی به تاثیر خودروهای الکتریکی بر حوزه بیمه و اقتصاد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
بنابر گزارش خبرگزاری اتوکار نیوزیلند، ورود خودروهای تمام الکتریکی، خودروهای خودران و سرویس های اشتراک خودرو به حوزه خودرو، موجب شده تا یک جو سردرگمی در بخش های دیگری از بازار، به خصوص در حوزه های اقتصاد و بیمه پدید آید. اعضای هیات مدیره شرکت Drive Electric که یک بنگاه فعال در زمینه های یاد شده است، در گفتگو با این خبرگزاری اعلام کردند بازار خودرو در حال تغییر است و نهادهای فعال در حوزه اقتصاد و بیمه، باید خود را با این تغییرات وفق دهند و تمرکز بیشتری بر وسایل نقلیه اشتراکی داشته باشند. پیش بینی می شود در بازارهای پیشرفته همچون ایالات متحده، اروپا، استرالیا و نیوزیلند، شرکت هایی که اقدام به اجاره خودرو می کنند و افرادی که خودروی خود را با دیگران به اشتراک می گذارند، در آینده افزایش یابد.
علاوه بر بحث مالکیت اشتراکی خودرو، شرکت های فعال در این زمینه، برای همگام شدن با استانداردهای محیط زیستی، اقدام به نوسازی ناوگان خود و افزودن تعداد زیادی از مدل های تمام الکتریکی نموده اند. اعضای هیات مدیره شرکت Drive Electric در این باره می گویند که روند رو به توسعه خودروهای الکتریکی قابل توقف نیست و حوزه مالی، باید خودروهای الکتریکی را بپذیرد. در صورتی که بنگاه های اقتصادی استفاده از این محصولات را تایید کنند و سرمایه های خود را روانه این بخش کنند، روند افزایش استفاده از خودروهای الکتریکی و توسعه فناوری های مرتبط با آن ها، سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت. با این وجود، حوزه بیمه و اقتصاد دیگر نمی توانند انحصار این قسمت را دست داشته باشند، چرا که اگر زمان سازگاری با تغییرات را از دست بدهند، حوزه های دیگر وارد این روند شده و در نهایت بنگاه های اقتصاد و بیمه، ناچار به تبعیت از دیگران خواهند بود. اجرای این تغییرات ساده نخواهد بود و این سازمان ها نیاز دارند تا استراتژی های جدیدی را برای هر سه بخش خودروهای اشتراکی، خودروهای برقی و وسایل نقلیه خودران در نظر بگیرند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران